FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 00:58

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

OPINIE O AROMACIE
1 3%  3%  [ 1 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 3%  3%  [ 1 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 10%  10%  [ 3 ]
7 10%  10%  [ 3 ]
8 23%  23%  [ 7 ]
9 23%  23%  [ 7 ]
10 26%  26%  [ 8 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 08:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Cytuj:
Czy wy serio dajecie aż 5~10% (w przeliczeniu z kropel/kropel ggt) i dlaczego większość z was dawkuje w taki dziwny sposób, przy tworzeniu różnych przepisów używa się wielu aromatów z różnych firm, każda ma inne butelki z innymi dziubkami często przelewane są również do nieoryginalnych butelek i o wiele dokładniejsze i łatwiejsze jest dozowanie w %

Kazdy dawkuje aromaty jak mu dogadza (ktos doleje 10%, inny tylko 1% a obaj stwierdza, ze tak smakuje najlepiej).
Nasze sposoby dawkowania nie sa dziwne. Przygotowujac liquid z 10ml bazy precyzyjniej jest uzyc kropli.
Butelke 100ml lepiej doprawic obliczajac w procentach, za pomoca odpowiedniej strzykawki.
Nie wglebiajac sie w rozwazania o gustach - mam wrazenie, ze wiekszosc gotowych liquidow roznych producentow zawiera 2% aromatu - rzadko jest to 3%.
I po to sa testy (te osobiste jakie robi kazdy z nas na swoj uzytek) - pozwalaja dobrac stezenie jakie nam odpowiada.
Na forum znajdziesz tylko sugestie i podpowiedzi.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2019, o 11:12 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2019, o 03:59
Posty: 3
ardbeg napisał(a):
1 ml zawiera 20 kropel wody przepuszczonej przez określoną pipetę, zgodnie z wymogami Farmakopei IV.

Natomiast końcówka buteleczki z aromatem pozwala na uzyskanie z 1 ml aromatu około 55 kropli.

No i nie ggt tylko gtt, guttae (łac.)

Aromat zaraz po zmieszaniu czasem bywa dobry, ale już 3 dni potrafią ukryć smak. Powraca później.
Czyli wszystko może być w porządku, choć się nie wydaje.
I stężenia użyte, i ewolucja smaku.

Wątek jak najbardziej właściwy :)


O dobra, po zmieszaniu też próbowałem ale różnicy specjalnie nie było, z tego co udało mi się też jeszcze wczoraj wyczytać to inawera zmieniła butelki (chyba, że to nieprawda to proszę mnie skorygować) stąd te różnice w kroplach ehh :) mam próbki około 1,25% (zlałem 1,5% z 1% bo brakowało mi butelek xd), 25gtt/20ml i po prostu dałem 5% strzykawką do kolejnej. Jak się przegryzą to napisze czy dobre bo wczoraj nie czułem smaku od wapowania i wszystkie smakowały tak samo.

W sumie szkoda tylko, że inawera nie podaje również dozowania w %, bardzo by to ułatwiło sprawę (zwłaszcza jak zmieniają kroplomierz butelkach XD) :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL