FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 17:23

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lip 2015, o 12:56 
Offline

Dołączył(a): 28 lip 2015, o 12:51
Posty: 1
profesor napisał(a):
Każda umowa zawierana bez jednoczesnej obecności stron jest umową zawartą na odległość, więc ta o której wspominasz, jak najbardziej.
W ubiegłym roku pisałem pracę dyplomową na temat zawierania umów na odległość. Choć to było jeszcze przed wejściem w życie nowej ustawy o prawach konsumenta, to jakieś tam pojęcie w temacie posiadam. Pytajcie śmiało.


tak wrzuce post z saloniku, bo tam się zastanawiałem:

Dziś nawet (no 22.07)w ramach rozrywki czytałem jeszcze raz ustawę pod kontem możliwych zamówień z FT (czy innych podmiotów z poza EU). Sklepu z zagranicy nie ukażą bo jak, konsumenta też nie sądzę bo kary są dla wprowadzających do obrotu. Ale pewnie sprzęt może przepaść w UC. Sam nie wiem.

Cytuj:
39) transgraniczna sprzedaż na odległość – sprzedaż konsumentom na odległość, w przypadku której w momencie zamawiania wyrobu w punkcie detalicznym konsument znajduje się w państwie członkowskim innym niż państwo członkowskie lub państwo trzecie, w którym znajduje się siedziba punktu detalicznego, uważa się, że siedziba punktu detalicznego znajduje się w państwie członkowskim:
a) w przypadku osoby fizycznej – gdy jej miejsce prowadzenia działalności znajduje się w tym państwie członkowskim,
b) w innych przypadkach – gdy punkt detaliczny ma swoją siedzibę statutową, zarząd lub miejsce prowadzenia działalności, włączając oddział, agencję lub innego rodzaju zakład, w tym państwie członkowskim;

To rozumiem tak - jak znajduje się w Polsce, a zamawiałem w sklepie z siedzibą poza EU, to uznaje się że jego siedziba jest w Polsce jeżeli tu prowadzi działalność, lub ma tu oddział, agencję, punkt przeładunkowy cokolwiek robi w Polsce. To chyba po to żeby ktoś nie wymyślił rejestrować się na Cyprze a wysyłać z magazynu w Polsce. na żywca wzieli z dyrektywy, jak większość zapisów i dlatego ciągle "państwo członkowskie" (str 14 TPD: http://eur-lex.europa.eu/legal-content/ ... LL&from=PL )

Cytuj:
42) importer – właściciela wyrobów tytoniowych lub powiązanych wyrobów lub osobę mającą prawo do rozporządzania tymi wyrobami, które zostały wprowadzone na terytorium Unii Europejskiej;

czyli jak zamówię na FT to jestem importerem (choć tu: "właściciela wyrobów tytoniowych lub powiązanych wyrobów" za powiązane rozumiemy e-p?)

Cytuj:
43) wprowadzanie do obrotu – udostępnianie wyrobów, niezależnie od miejsca ich produkcji, konsumentom w Unii Europejskiej, za opłatą lub nieodpłatnie, w tym w drodze sprzedaży na odległość, w przypadku transgranicznej sprzedaży na odległość za miejsce wprowadzenia do obrotu wyrobu uznaje się państwo członkowskie, w którym znajduje się konsument;

To jest raczej jasne.

Cytuj:
2. Zabrania się wprowadzania do obrotu na odległość, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych oraz ich części.”;

to też

Cytuj:
18) po art. 12b dodaje się art. 12c w brzmieniu:
„Art. 12c. Kto:
3) nie stosuje się do zakazu wprowadzania do obrotu na odległość wyrobów tytoniowych, papierosów elektronicznych lub pojemników zapasowych konsumentom, w tym transgranicznej sprzedaży na odległość,
4) wprowadza do obrotu papierosy elektroniczne lub pojemniki zapasowe nie spełniające wymagań, o których mowa w art. 11c ust. 1 podlega grzywnie do 200.000 zł albo karze ograniczenia wolności albo obu tym karom łącznie.”;

Choć jestem Importerem (chyba, te wyroby powiązane) to nie wprowadzam do obrotu więc sankcje mi nie grożą. Czyli co maksymalnie co stracę to przesyłkę?

Cytuj:
21) w art. 15 ust. 1 otrzymuje brzmienie:
„1. W razie popełnienia czynu określonego w art. 12 pkt 1 -3(dot. wyrobów tytoniowych), 12a – 12c (12c to wprowadzenie do obrotu na odległość e-p) lub w art. 13 ust. 1 pkt 1 sąd może orzec przepadek wyrobów tytoniowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego, choćby nie stanowiły one własności sprawcy.”;


Z tym ze orzekłby sąd czy zamawiając dla siebie z poza EU wprowadzałem do obrotu. Czy E-P jest wyrobem tytoniowym, bo tylko taki w myśl ustawy moze ulec przepadkowi a zgodnie z definicją:

Cytuj:
2) wyrób tytoniowy – wyrób przeznaczony do spożycia przez konsumentów, składający się, nawet częściowo, z tytoniu, w tym zmodyfikowanego genetycznie;


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 sie 2015, o 08:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2015, o 19:24
Posty: 55
Lokalizacja: Mazowsze-Radom
Może wielu się zdziwi ale w większości popieram Pana J.J. (w większości.)
Mówi on że był czas się przygotować i ma racje. Był czas.
Ktoś zapyta czy Inawera jest przygotowana.
Jeżeli projekt Ustawy się nie zmieni to odpowiem – TAK.
O bazy nie ma potrzeby się martwić. Będą.
E-liquidy – będą.
Aromaty też będą.
Możliwość zakupu produktów Inawery przez internet – będzie.

Z dn.27.07.2015

Przepraszam za kopiowanie Pana wypowiedzi,ale mam pytanie co będzie z bazami i sprzedażą ich przez internet?

_________________
Zasilanie vamo7 ,Stingray x
Parowniki kayfun 4,Iclear 30,Dripper Ehpro,Subtank mini


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sie 2015, o 19:08 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
garet2142 napisał(a):
Może wielu się zdziwi ale w większości popieram Pana J.J. (w większości.)
Mówi on że był czas się przygotować i ma racje. Był czas.
Ktoś zapyta czy Inawera jest przygotowana.
Jeżeli projekt Ustawy się nie zmieni to odpowiem – TAK.
O bazy nie ma potrzeby się martwić. Będą.
E-liquidy – będą.
Aromaty też będą.
Możliwość zakupu produktów Inawery przez internet – będzie.

Z dn.27.07.2015

Przepraszam za kopiowanie Pana wypowiedzi,ale mam pytanie co będzie z bazami i sprzedażą ich przez internet?


Póki co to nie wiemy czy Projekt Ustawy w takiej postaci zostanie przegłosowany w Sejmie.
Wobec powyższego naszych planów nie możemy zdradzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Baushok, Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL