FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 29 mar 2024, o 02:37

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2012, o 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
ardbeg napisał(a):
do pierwszych testów - czy aromatu jest za dużo/za mało, najbardziej odpowiedni byłby bezmostkowiec - mało strat. Do właściwej oceny - sprzęt aktualnie używany. Czy byłaby to logiczna konkluzja?

Ja taką kombinację uznaję za najwłaściwszą.
Patrz mój podpis ;)

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 19:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Mareckimt napisał(a):
ardbeg napisał(a):
do pierwszych testów - czy aromatu jest za dużo/za mało, najbardziej odpowiedni byłby bezmostkowiec - mało strat. Do właściwej oceny - sprzęt aktualnie używany. Czy byłaby to logiczna konkluzja?

Ja taką kombinację uznaję za najwłaściwszą.
Patrz mój podpis ;)

Widze w podpisie ze uzywasz jak sie nie myle podobne cos co ja jestem od 2 dniu szczesliwym posiadaczem http://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resis ... dripu.html
Czy masz jakies opinie czy to dobre czy dac sobie spokoj z tym atomizerem ?
Hmmm wczoraj probowalem po 4 max 5 kropli z butelek na atomizer i nie wiem czy w Clearomizerze Crystal 2 smakuje inaczej ?
Buch chmura byla ok , aromat tez ale czy po zatankowaniu Clearomizera Crystal 2 jest to samo cięzko naprawde mi powiedziec czy sa roznice smakowe.
Bede probowal jeszcze jutro identyko to co mam ( liquid ) w Crystalu 2 i strzykawka pobiore z Crystala i zaleje atomizer. Tylko do tego potrzeba spokoju i skupienia no i cierpliwosci.

Andrzej

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 20:57 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 16:07
Posty: 9
@AndrzGdz
Masz przed sobą do testu 5 butelek liquidu wiśnia, masz ocenić, który najlepszy.
Używasz atomizera http://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resis ... dripu.html na którym testujesz w/w liquidy.

Mareckimt używa coś w tym stylu http://www.e-dym.pl/Atomizery/Watkowe/1 ... OCJA!.html

Uznajesz, że liquid z butelki nr. 3 najlepiej smakuje, dymi i jest super...hiper.

Zalewasz tym liquidem swój ulubiony parownik i dalej testujesz.
Wskazane zalać ulubiony parownik tym najgorzej smakującym na atomizerze w celu potwierdzenia czy faktycznie jest niedobry.

Trudna robota i wymaga posiadania dużej ilości parowników oraz dużo wolnego czasu ;)

Powodzenia.

Ps.
Nie pobieraj strzykawką z Crystala i nie wkrapiaj do atomizera.
Liquid zakrapiaj do parowników z butelki i dobra rada : co wyszło z butelki nie ma prawa do niej wrócić.
Niestety podczas testów wiele ląduje w zlewie :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 23:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
adamow napisał(a):
@AndrzGdz
Masz przed sobą do testu 5 butelek liquidu wiśnia, masz ocenić, który najlepszy.
Używasz atomizera http://www.e-dym.pl/Atomizery/Low_Resis ... dripu.html na którym testujesz w/w liquidy.

Mareckimt używa coś w tym stylu http://www.e-dym.pl/Atomizery/Watkowe/1 ... OCJA!.html

Uznajesz, że liquid z butelki nr. 3 najlepiej smakuje, dymi i jest super...hiper.

Zalewasz tym liquidem swój ulubiony parownik i dalej testujesz.
Wskazane zalać ulubiony parownik tym najgorzej smakującym na atomizerze w celu potwierdzenia czy faktycznie jest niedobry.

Trudna robota i wymaga posiadania dużej ilości parowników oraz dużo wolnego czasu ;)

Powodzenia.

Ps.
Nie pobieraj strzykawką z Crystala i nie wkrapiaj do atomizera.
Liquid zakrapiaj do parowników z butelki i dobra rada : co wyszło z butelki nie ma prawa do niej wrócić.
Niestety podczas testów wiele ląduje w zlewie :D


Dzieki za pomocne info.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2012, o 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 cze 2010, o 17:37
Posty: 309
Lokalizacja: Miasto Książęce Płock
adamow napisał(a):
Wskazane zalać ulubiony parownik tym najgorzej smakującym na atomizerze w celu potwierdzenia czy faktycznie jest niedobry.

Brak mi odwagi na takie wyzwanie :lol:
Z resztą Twoich uwag zgadzam się w całej rozciągłości.

_________________
Obrazek
Do testu wstępnie używam atomizerów Joye 510, 2,1 Ω, na mocy 6,0 W, baza 4 kr., drip.
Wapowanie końcowe to Taifun, 1,5 Ω, 8 W.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, o 21:39 
Offline

Dołączył(a): 6 gru 2012, o 16:07
Posty: 9
Mareckimt napisał(a):
adamow napisał(a):
Wskazane zalać ulubiony parownik tym najgorzej smakującym na atomizerze w celu potwierdzenia czy faktycznie jest niedobry.

Brak mi odwagi na takie wyzwanie :lol:
Z resztą Twoich uwag zgadzam się w całej rozciągłości.


Dzięki za zgodność w całej rozciągłości :)
Ja to taki "katorżnik" jestem i pewnie źle do testów podchodzę.
Nigdy żadnego liquidu nie przekreśliłem i nie określiłem jako syf.
Robię zawsze kilka lub kilkanaście podejść..i mogę wtedy napisać...gorszy, lepszy, ale nigdy syf.
Wiele próbuję, nawet tylko dlatego, aby nowym doradzić...chcą, wiadomo analogowe (ja już nie lubię).
Sam już tylko kawowe mieszanki i trochę dla odmiany z owocowych : poziomka :)...i jak tu doradzić analogowcom ?...chmurzę wbrew sobie tytoniowe i coś tam podpowiem.
Dlatego powyżej wpisałem co wpisałem.
Również powyższe moje wpisy były raczej dla "młodszych" e-palaczy (mieszaczy), a nie do takiego guru jak Ty...co ja maluszek mogę ? :D
Pozdrawiam

Ps.
Irek dlaczego nie można wejść w aktywne wątki ?
Lubię tak przeglądać, a tu się nie da :twisted:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, o 22:07 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:19
Posty: 11
Lokalizacja: Wieliczka
Ja na szczęście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Vision Eternity więc na dripie czy też tanku mogę sobie bezproblemowo zbadać smak uwarzonego liquidu, a potem tylko zmienić grzałkę i próbować nastepnych :)

Polecam sprzęt, bo naprawdę zacny jest !

_________________
Posiadam różne dziwne e-papierosy i wachlarz doświadczeń związany z nimi :D
Nie bój się zapytać ! Napisz na PW, doradzę i pomogę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, o 20:07 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 20:18
Posty: 21
Horwi napisał(a):
Ja na szczęście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Vision Eternity więc na dripie czy też tanku mogę sobie bezproblemowo zbadać smak uwarzonego liquidu, a potem tylko zmienić grzałkę i próbować nastepnych :)

Polecam sprzęt, bo naprawdę zacny jest !


Mam Eternita i powiem Ci że w porównaniu z parownikami na mesh wypada bardzo blado. Siatka oddaje smak jak nic innego co do tej pory miałem w rękach. Ciekawe czy do Eternity dało by się wsadzić siatkę bez zwarć :)

A co do metod testowania to wymyśliłem sobie taki oto sposób.

Biorę butelkę, nalewam 10 ml bazy i dodaje odpowiednią ilość aromatu. Opisuję butelkę i zapisuję gdzieś wszystkie dane (data, jaki aromat, jaka baza itd). Chowam na 10 dni do szafki. Następnie wyciągam i wapuje. Jeżeli liquid był za słaby/mocny następną próbkę robię ze zmienioną ilością aromatu i proces się powtarza. Oczywiście wszystko notuję.

Jako że jestem niecierpliwy i muszę wypróbować aromatu natychmiast jak do mnie dotrze to rozrabiam go z bazą i w parownik. Na tej podstawie mniej więcej wiem ile dodać go do pierwszej testowej buteleczki.

Zobaczymy jak sposób sprawdzi się w praniu.

_________________
Testuję na Genesis by Senio na mesh 400 i kanthal 0,2 (5 zwoi) + box na Kis.


Evic - zgon 20.07.2013

Pozdrawiam :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2013, o 01:16 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
reksiogc napisał(a):
Mam Eternita i powiem Ci że w porównaniu z parownikami na mesh wypada bardzo blado. Siatka oddaje smak jak nic innego co do tej pory miałem w rękach. Ciekawe czy do Eternity dało by się wsadzić siatkę bez zwarć

Jeżeli masz doświadczenie i czas na próby z Eternitem - podziel się :) Chociaż chyba trudno by było ustabilizować siatkę bez oparcia o kamertony, a tu już blisko do zwarcia.
A co do parowników na mesh - czy taki - http://donsenior.pl/diy-genisis-rebuild ... p-347.html jest cokolwiek wart?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 sty 2013, o 13:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
reksiogc napisał(a):
Horwi napisał(a):
Ja na szczęście od niedawna jestem szczęśliwym użytkownikiem Vision Eternity więc na dripie czy też tanku mogę sobie bezproblemowo zbadać smak uwarzonego liquidu, a potem tylko zmienić grzałkę i próbować nastepnych :)

Polecam sprzęt, bo naprawdę zacny jest !


Mam Eternita i powiem Ci że w porównaniu z parownikami na mesh wypada bardzo blado. Siatka oddaje smak jak nic innego co do tej pory miałem w rękach. Ciekawe czy do Eternity dało by się wsadzić siatkę bez zwarć :)

A co do metod testowania to wymyśliłem sobie taki oto sposób.

Biorę butelkę, nalewam 10 ml bazy i dodaje odpowiednią ilość aromatu. Opisuję butelkę i zapisuję gdzieś wszystkie dane (data, jaki aromat, jaka baza itd). Chowam na 10 dni do szafki. Następnie wyciągam i wapuje. Jeżeli liquid był za słaby/mocny następną próbkę robię ze zmienioną ilością aromatu i proces się powtarza. Oczywiście wszystko notuję.

Jako że jestem niecierpliwy i muszę wypróbować aromatu natychmiast jak do mnie dotrze to rozrabiam go z bazą i w parownik. Na tej podstawie mniej więcej wiem ile dodać go do pierwszej testowej buteleczki.

Zobaczymy jak sposób sprawdzi się w praniu.


Tak robi Mareckmt testując nowe aromaty:
viewtopic.php?f=20&p=5423#p5423


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 88 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL