FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 19 mar 2024, o 13:07

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 lis 2012, o 11:52 
Offline

Dołączył(a): 24 lis 2012, o 11:47
Posty: 8
chcę zrobić swój płyn na podstawie tego przepisu


Przygotowane do wysyłki:
- baza VPG 12
- aromat s,camel
- butelki.
Dozowanie aromatu proszę rozpocząć od 4 kropli na 10 ml. Zwiększając o 2 krople w każdej następnej butelce.
Butelka:
nr.1 - 4 krople,
nr.2 - 6 kropli,
nr.3 - 8 kropli,
nr.4 - 10 kropli,
nr.5 - 12 kropli.
Do butelki nr 6. proszę zadozować 10 kropel aromatu.
Jeżeli macie inne sprawdzone proporcję to zróbcie tak jak uważacie, jednak proszę o zwiększanie ilości aromatu w każdej następnej butelce.
Pierwsze pięć butelek proszę schować i spróbować nie wcześniej jak za 10 dni od daty zmieszania. O datę mieszania będę pytał.
Butelka nr. 6 jest do częstego wapowania podczas dojrzewania. Proszę opisywac wrażenia z dojrzewania płynu w tej butelce.
Będę pytał o wrażenia.
Notować, notować i notować.
Jeżeli nie macie etykiet to doskonałym rozwiązaniem jest zwykły "szmaciany" plaster z apteki.


"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Po okresie dojrzewania bardzo proszę o odpowiedzi na poniższe pytania.

1. Jak długo paliłeś/aś analogi? Paliłem 25 lat
2. Czy od czasu jak zaczełeś/aś wapować e-papierosa palisz również analogi? Nawet ,ani jednego
3. Jak długo używasz e-papierosa? od 15.10.2012

4. Data rozrobienia mieszanki -29.11.2012
5. Czy mieszanka dojrzewała 10 dni? korciło ale nie dotknąłem

6. Czy wapowałeś/aś e-liquid z butelki dla niecierpliwych? Próbowałem regularnie co 2 dni
7. Czy zauważyłeś/aś zmianę smaku przez okres dojrzewania?Tak,warto czekać,z każdym dniem jest lepszy a aromat schodzi niżej i jest bardziej klarowny.Początkowo bardziej i mocniej wyczuwalny a z każdym dniem szlachetnieje 8-)
8. Jeżeli tak, opisz wrażenia-Warto czekać,wszystkich do tego namawiam,smakuje wprost genialnie

9. Czy udało ci się zrobić e-liquid z którego jesteś zadowolony?Tak,dla mnie najlepsza jest mieszanka nr.2 tj 6 kr/10 mil,smak łagodny a zarazem szlachetny.To pewnie sprawa bardzo indywidualna ale powyżej tej dawki jest odrobinę za słodki.Mój typ jest idealny do długiego wapowania.W tej samej proporcji mieszam również dunhilla i efekt jest genialny.
10. Czy warto było poczekać aż e-liquid dojrzeje?Sam przekonałem się że warto i od teraz tak będę robił,gwarantuje to ten sam klarowny smak do samego końca.
11. Czy będziesz namawiał/a innych waperów do prawidłowego mieszania płynów? Namawiam wszystkich,mieszajcie i eksperymentujcie no i oczywiście dzielcie się z innymi na forum swoimi wynikami.Wiem że zanim kupię jakiś nowy aromat szukam komentarzy innych.Każdy ma trochę inne kubki smakowe ale zawsze łatwiej wybrać coś dobrego dla siebie.


Wasze komentarze........Zdecydowanie polecam wszystkim S,CAMELA- smak i aromat naprawdę super.Nadaje się do ciągłego palenia.Zawsze po eksperymentach wracam do niego.I naprawdę najlepszy jest taki zmieszany przez siebie.Dla mnie ideał to 6kr/10ml ale to tylko moja subiektywna opinia
Jeszcze parę słów o bogach-darze od Irka-
NIKE-smak słodkich maślanych bułeczek,fajny dla łasuchów do kawy
Perseus-turecki smak tytoniu z wędzoną śliwką w tle-dobry do ciągłego wapowania
HYPNOS-mocny tytoniowy z nutą owocową-dobry,nie za słodki :o
APOLLO-smak Camel,dobry ale moja mieszanka lepsza ;)
SELENE-tytoniowy orzech z landrynkową nutą-bardzo smaczny,nie za słodki
EROS-to Marlboro z dodatkiem czegoś lekko alkoholowego.Dobry do palenia no co dzień 8-)

o reszcie napiszę wkrótce.Pozdrawiam Wojtek

I want to make my own liquid on a basis of this receipt.

Prepared to the delivery:
- base VPG 12
- flavor s’camel
- bottles

Please Begin the dosage of both flavors with 4 drops on 10 ml. boosting on 2 drops in every next bottle.
Bottle:
Nr 1 – 4 drops
Nr 2 – 6 drops
Nr 3 – 8 drops
Nr 4 – 10 drops
Nr 5 – 12 drops
Nr 6 – 14 drops - additional
Please dose 10 ml of a flavor to the bottle nr 6.
Should you have other proven proportions then you will make as you wish however, please boost the amount of the flavor in every next bottle.
Please safe first five bottles and try them no sooner than 10 days from a date of the mixing. I will be asking for a date of mixing.
Bottle nr 6 is for a often vaping during the period of steeping. Please describe your impressions from a steeping of a liquid in this bottle.
I will be asking for your imrpessions.
Write down, write down, write down.
If you do not have labels you can use an usual rag from the pharmacy.


"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
After the period of steeping please answer the following questions.

1. How long were you smoking the regular cigarettes? I used to smoke for 25 years.
2. Do you smoke the regular cigarettes from the moment you began vapor ecigarettes? No, not a single one.
3. How long do you use the ecigarette? Since 15.10.2012.

4. Date of mixing the mixture. 29.11.2012.
5. Did the mixture steep ten days? It was tempting but I didn’t touch it.

6. Did you vapor the e-liquid from a bottle for the impatients? I tried regularly every two days.
7. Did you notice a change in flavor during the period of steeping? Yes, it’s worth waiting, it’s better every day, the flavor is going down and is more clear. At first it’s more felt and with a single day it becomes more noble.
8. If yes could you describe your impressions. It’s worth waiting, I induce everybody, it tastes perfectly.

9. Did you manage to create an e-liquid with which you were pleased? Yes, for me the best is the mixture nr 2 ie. 6 drops/10 ml. The taste is smooth and noble at the same time. It’s probably up to everyone but higher this dosage it becomes a bit too sweet. My type is perfect for a long vaping. In this same proportion I also mix dunhill and the effect is perfect.
10. Was it rewarding to wait until the moment the e-liquid steeps? I convinced myself that it’s worth it and from now I will be doing so. I can guarantee it’s the same clear taste to the end.
11. Will you convince other vapers to a correct mixing of the liquids? I convince everybody, mix and experiment and of course share your opinions on the forum. I know that before I buy a new flavor I’am looking for the others’ comments. Everyone has different taste buds but it’s always easier to choose something for you.

Your comments:

I definitely recommend S’CAMEL – the taste and flavor are really perfect. It suits me for a continuing vaping. I always come back to it after the experiments. And is the best mixed by yourself. For me perfect is 6 drops/10 ml but it’s only my subjective opnion.
Another some words about the gods – a gift from Irek:
NIKE - a taste of butter buns, nice for the sweet tooth of a coffee
PERSEUS – a turkish flavor with a smoked plum in the background, good for a continous vaping.
HYPNOS - a strong tobacco with a fruity note, not too sweet.
APOLLO – the Camel taste but my mixture is better.
SELENE – a tobacco nut with a candy note – very tasty, not too sweet.
EROS – it’s Marlboro with an addition of something sligthly alcoholic. Good for a every day smoking.
And about the rest I’am going to write soon. Greetings Wojtek.


Ostatnio edytowano 10 gru 2012, o 22:47 przez wojtek1, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2012, o 15:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Po okresie dojrzewania bardzo proszę o odpowiedzi na poniższe pytania.

1. Jak długo paliłeś/aś analogi? .... 33 lata
2. Czy od czasu jak zaczełeś/aś wapować e-papierosa palisz również analogi? .......zapalilem w przeciągu 50 dni 2 szt analogow
3. Jak długo używasz e-papierosa? 50 dni

4. Data rozrobienia mieszanki ....... 08/11/2012
5. Czy mieszanka dojrzewała 10 dni? ..... TAK

6. Czy wapowałeś/aś e-liquid z butelki dla niecierpliwych? ......... TAK
7. Czy zauważyłeś/aś zmianę smaku przez okres dojrzewania?...... TAK
8. Jeżeli tak, opisz wrażenia...... Po okresie dojrzewania bardziej wyrazisty smak jezeli to mozna nazwac smakiem

9. Czy udało ci się zrobić e-liquid z którego jesteś zadowolony?....... mysle ze to jeszcze nie jest to ale mam nadzieje ze mi sie uda, wszystko idzie w dobrym kierunku

10. Czy warto było poczekać aż e-liquid dojrzeje?....... TAK
11. Czy będziesz namawiał/a innych waperów do prawidłowego mieszania płynów? ........ TAK


Wasze komentarze........ Z uwagi ze od dosc niedawna jestem w temacie i jak na razie za duzo nie sporzadzilem mieszanek ale cos tam juz mam zrobione na bazie DNB12 mg oraz na bazie VPG12mg , aromaty zastosowane to Tino D`Milano Desert Ship, S`Camel oraz Fresh Mint. Sukcesywnie zamieszczam odczucia sporzadzonych 08/11/2012 Liquidow wg przepisu kolegi Irka.

After the period of steeping please answer the following questions.

1. How long were you smoking the regular cigarettes? 33 years.
2. Do you smoke the regular cigarettes from the moment you began vapor ecigarettes? I smoked 2 cigarettes during 50 days.
3. How long do you use the ecigarette? 50 days.

4. Date of mixing the mixture. 08/11/2012
5. Did the mixture steep ten days? Yes.

6. Did you vapor the e-liquid from a bottle for the impatients? Yes.
7. Did you notice a change in flavor during the period of steeping? Yes.
8. If yes could you describe your impressions. After the steeping period more clear taste if it could be name the taste.

9. Did you manage to create an e-liquid with which you were pleased? I think that this is not yet a bull’seye but I hope that I’ll manage to do it, everything goes in a right direction.
10. Was it rewarding to wait until the moment the e-liquid steeps? Yes.
11. Will you convince other vapers to a correct mixing of the liquids? Yes.

Your comments:


Because I’m rather not in the picture for a long time and I didn’t make too much mixtures so far but I’ve already something done on a basis DNB 12 mg and on VPG 12 mg. The flavors used are Tino D’Milano Desert Ship, S’Camel and Fresh Mint. I post gradually my impressions of the liquids made on 08/11/2012 according to the friend Irek’s receipts.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, o 17:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Witam serdecznie
Mimo, że oficjalnie nie zgłosiłem się to jednak zostałem obdarowany aromatem Tobacco Smoke & Prunes z serii WeraGarden oraz oczywiście wspomagaczami w postaci liquidów 8=) - Bardzo dziękuję.
Dlatego też z ciekawości i z dążenia do robienia lepszych mieszanek również podłączę się do testów.

- baza VPG 18
- aromat Tobacco Smoke & Prunes
- próbki 5 ml
Butelka:
nr.1 - 2 krople,
nr.2 - 3 krople,
nr.3 - 4 krople,
nr.4 - 5 kropli,
nr.5 - 6 kropli.
Do butelki nr 6. 5 kropel aromatu. do smakowania 8=). Jutro zabiorę się do roboty.
Obawiam się, że WeraGarden w ilości 1kr na 1 ml może być na początku "niewapowalna" - ale zobaczymy.
Jak się otworzy główny wątek to tam to przerzucę swoje wnioski.
No i przenoszę 8=)
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
Po okresie dojrzewania bardzo proszę o odpowiedzi na poniższe pytania.

1. Jak długo paliłeś analogi? 13 lat
2. Czy od czasu jak zacząłeś wapować e-papierosa palisz również analogi? Dość długo byłem hybrydowcem, ale w końcu po około pół roku przeszedłem wyłącznie na wapowanie. Zdarza mi się zapalić czasem analoga, ale to jest kilka w miesiącu na jakichś grubszych imprezach
3. Jak długo używasz e-papierosa? Od stycznia 2012
4. Data rozrobienia mieszanki 03/12/2012
5. Czy mieszanka dojrzewała 10 dni? Tak
6. Czy wapowałeś e-liquid z butelki dla niecierpliwych? Tak
7. Czy zauważyłeś zmianę smaku przez okres dojrzewania? Tak
8. Jeżeli tak, opisz wrażenia.
07/12/2012
Posmakowana próbka dla niecierpliwych. Na dripie (AdwaT) bardzo dużo fajnego dymu - trochę z ogniska trochę papierosowego. Jakiś owoc w tle, ale trudny do określenia. Po zalaniu klirka (SE2 i champion) masakra - Dusząco gryząca mieszanka, ale co ciekawe bez chemicznego posmaku. Zwykle przy przedawkowaniu aromatu (albo zbyt szybkiego próbowania 8=)) czuć jest aptekę. Tu nie dało się wapować, ale nie ze względu na chemię.
10/12/2012
Tuż przed wyjazdem (nieszczęśliwym jak za chwilę się okaże) próba na dripie - Zdecydowanie bardziej zbalansowany smak. Śliwka się pojawia, ale taka jeszcze do końca nie wysuszona 8=)
15/12/2012
No i tu właśnie pojawia się problem. Wystarczy że pojechałem w delegację (nomen omen do Poznania) i wróciłem z infekcją. I to szczęście, że wczoraj wracałem, bo dziś nie jestem w stanie prowadzić samochodu. Niestety wielki test nie tylko dla niecierpliwych, ale wszystkich próbek musi zostać odłożony do czasu odzyskania powonienia i smaku.
22/12/2012
Ostateczny test - nowa grzałka do AdwatA lekko przepalona na bazie bezsmakowej:
nr.1 - 2 krople - Słodkawe, ale to chyba bardziej słodkość bazy. Bez rewelacji.
nr.2 - 3 krople - Pojawia się posmak dymny, ale bardziej jak baza tytoniowa a nie liquid
nr.3 - 4 krople - Jest posmak "popielniczki" ale coś jeszcze brakuje
nr.4 - 5 kropli - Dym, dym dym i jakieś ziołowe posmaki - gdzie jest śliwka?
nr.5 - 6 kropli - To samo co w 5 kroplach, dodatkowo pojawił się jakiś posmak "perfumy". (Na wszelki wypadek przypomnę, że butelki były dokładnie umyte ciepłą wodą i po odsączeniu przepłukane spirytusem, więc obcych posmaków nie powinno być.)
Ostateczna ocena - Wygląda na to, że najlepsza jest próbka 4. Mimo braku wędzonej śliwki liquid daje się wapować bez znudzenia i zaspokaja moje podstawowe potrzeby. W SE2 smakuje tak jakby baza DNB została zmieszana z Uniwersal. Coś czuję, że zmieszam to wszystko, dodam jeszcze 5 kropli "Tobacco Smoke & Prunes" trochę absolutu waniliowego, trochę "WĘDZONA ŚLIWKA" z Inawery (mimo że to raczej śliwka z kompotu), kilka kropel aromatu DNB i odrobinę jakiegoś aromatu mięty (tu się jeszcze zastanowię) - i może wyjść coś super. Jeśli ten wątek zostanie zamknięty, to wrzucę efekty w głównym wątku o mieszankach

9. Czy udało ci się zrobić e-liquid z którego jesteś zadowolony? Niestety. Liquid jest dość dobry, ale śliwki (w szczególności wędzonej) się nie doczekałem - dobra wytrawna tytoniówka bez rewelacji.
10. Czy warto było poczekać aż e-liquid dojrzeje? Na pewno tak. Mimo, że nie zrobiłem sobie takiego liquidu jak oczekiwałem, to nauczyłem się testować aromaty 8=)
11. Czy będziesz namawiał/a innych waperów do prawidłowego mieszania płynów? Zdecydowanie tak. Taka metoda, mimo że wydaje się "nadmiarowa" pozwala w pełni ocenić aromat i jego tendencję do mieszania z innymi aromatami. W zasadzie metoda bardzo logiczna a trzeba było specjalnego testu, żeby się do niej przekonać. Dziękuję Irkowi za ten pożyteczny test.

Podsumowanie: Ten jakże prosty test otworzył mi oczy na blendowanie własnych smaków liquidów. Jest oczywiście czasochłonny i wymagający cierpliwości, ale ma podstawowe zalety:
1. Testowanie liquidów tak przygotowanych nie wymaga arsenału atomizerów do dripu. Zaczynasz od najsłabszego i po prostu dolewasz coraz bardziej aromatyczny liquid i nie ma strachu, że nastąpi przekłamanie smaku.
2. W tak prosty sposób można przetestować aromat od A do Z - do tej pory kombinowałem - dolewałem; mieszałem, czasem rozcieńczałem i ostateczny czas testów i tak był dłuższy niż w tym teście.
3. Zdarzyło mi się już zrobić liquid, który mnie satysfakcjonował, ale zazwyczaj był to liquid "szybkiego spożycia". Teraz testując w ten sposób pojedyncze aromaty mogę również ocenić ich przydatność do mieszanek wieloskładnikowych i co ważne długoterminowych.

To tyle. Jeszcze raz dziękuję i zabieram się, za moje aromaty 8=)

Hello everybody,
Despite of the fact that I didn’t apply officialy I was given the Tobacco Smoke & Prunes flavor from the Wera Garden series and of course helpers like liquids 8=). Thank you very much. I’ ll join tests because of the curiosity and striving to make the better mixtures.

Prepared to the delivery:
- base VPG 18
- flavor Tobacco Smoke & Prunes
- sample s 5 ml.
Bottle:
Nr 1 – 4 drops
Nr 2 – 6 drops
Nr 3 – 8 drops
Nr 4 – 10 drops
Nr 5 – 12 drops
To the bottle nr 6 5 drops of a flavor for tasting 8=). Tomorrow I’m going to conduct the tests. I’m afraid that Wera Garden in the amount 1 drop/1 ml. may be non vaping at the beginning but let’s see.
When a main topic will be open I’m going to pass there my conclusions.
So I pass them 8=).

"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
After the period of steeping please answer the following questions.

1. How long were you smoking the regular cigarettes? 13 years.
2. Do you smoke the regular cigarettes from the moment you began vapor ecigarettes? I was a hybrid smoker for quite a long time but finally after a half of a year I began entirely vaping. It happens to me to smoke a regular cigarette once a month but it’s only on the parties.
3. How long do you use the ecigarette? Since January 2012.

4. Date of mixing the mixture. 03/12/2012.
5. Did the mixture steep ten days? Yes.

6. Did you vapor the e-liquid from a bottle for the impatients? Yes.
7. Did you notice a change in flavor during the period of steeping? Yes.
8. If yes could you describe your impressions.
07/12/2012
I tasted the sample for the impatients. A lot of nice smoke on a drip (AdwaT) – a bit of a fire a bit of a cigarette. There is a fruit in the background but difficult to tell which one. After pouring the klirk (SE 2 and champion) a disaster – suffocating and scorching mixture but what’s interesting without chemical after taste. Usualy while overdosing the flavor (or tasting the flavor too fast 8=) ) one can feel a pharmacy. Here one cannot vape but it wasn’t for the chemistry.
10/12/2012
Just before a trip (unhappy as it will turn out in a moment) a trial on a drip. Definitely a more balanced taste. A plum has appeared but not smoked one 8=).
15/12/2012
And here there is a problem. It sufficed that I was going in the delagation (nomen omen to Poznań) and I came back with an infection. And I was lucky that I was coming back yesterday because today I can’t drive a car. Unfortunately the big test not only for the impatients but for all the samples must be postponed to moment when I regain a smell and a taste.
12/12/2012
The final test – a new heater to AdwatA slightly frazzled on a tasteless base:
Nr 1 – 2 drops – sweety but it’s rather a sweetness of a base. Not perfect.
Nr 2 – 3 drops – a smoked taste appears but more like a tobacco base and not a liquid.
Nr 3 – 4 drops – there is an ashtray after taste but it lacks something.
Nr 4 – 5 drops – smoke, smoke, smoke and a strange herbal after taste – where is the plum?
Nr 5 – 6 drops – all the same as with the 5 drops. Additionaly a „perfume” after taste appeared. (just in a case I will remaind you that the bottles were washed with a hot water and after the draining they were flushed with a liquor so there shouldn’t be strange after tastes).
The final estimation – It seems that the sample nr 4 is the best. Despite the fact that it lacks a smoked plum the liquid can be vaped without a boredom and satisfy my basic needs. SE2 tastes as the base DNB would have been mixed with Universal. I can feel something that I’ll mix it all, I’ll add another 5 drops „Tobacco Smoke & Prunes”, a bit of vanilla absolut, a bit of „Smoked Plum” from Inawera (despite the fact that is rather a stewed plum), some drops of DNB flavor and a little bit of a mint flavor (here I will think it over yet) – and it could be something perfect. If this thread is closed I’ll drop the effects in the main thread on the mixtures.

9. Did you manage to create an e-liquid with which you were pleased? Unfortunately. The liquid is good enough but I didn’t wait a plum (especially a smoked one) – a good tobacco flavor but not perfect.
10. Was it rewarding to wait until the moment the e-liquid steeps? Deifnitely yes. Despite the fact that I didn’t make for myself a liquid as I expected I learnt testing the flavors 8=).
11. Will you convince other vapers to a correct mixing of the liquids? Definitely yes. Such a method in spite of appearing excessive let fully estimate the flavor and it’s tendency to the mixing with other flavors. Basically, the method is very logical and it required a special test to come around to it. Thank you to Irek for this useful test.

Your comments:
Recapitulation:
This simple test opened my eyes on the blending of my own tastes, liquids. It’s time consuming and requires a lot of patience but has the basic advantages:
1. Testing the liquids prepared in this way doesn’t require an arsenal of the atomizers for a drip. You begin from a weaker and you simply pour a liquid more and more aromatic and you can’t fear that a lie of the taste will come up.
2. In such a simple way one can test the flavors from A to Z – until now I was combining – I was adding, mixing, sometimes diluting and the final time of the tests was longer than in this test.
3. It happened to me to make a liquid which satisfied me but usually it was a liquid of „a quick consumption”. Now testing in this way simple flavors I can also estimate their suitability to the mixtures of many ingredients and what’s important long-term ones.
That’s it. Once again thank you and I’m going to prepare my flavors 8=).


Ostatnio edytowano 23 gru 2012, o 01:22 przez dzizas, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, o 02:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 gru 2012, o 12:02
Posty: 6
Dziękuje Panu Irkowi za możliwość wzięcia udziału w teście i za przesłanie bazy i aromatu do „experymentu”. Test wykonałem na poniższych zaleceniach. Do testu wybrałem bazę DNB 18mg/ml oraz aromat RY4

Dozowanie aromatu proszę rozpocząć od 4 kropli na 10 ml. Zwiększając o 2 krople w każdej następnej butelce.
Butelka:
nr.1 - 4 krople,
nr.2 - 6 kropli,
nr.3 - 8 kropli,
nr.4 - 10 kropli,
nr.5 - 12 kropli.
Do butelki nr 6. proszę zadozować 10 kropel aromatu.
Jeżeli macie inne sprawdzone proporcję to zróbcie tak jak uważacie, jednak proszę o zwiększanie ilości aromatu w każdej następnej butelce.
Pierwsze pięć butelek proszę schować i spróbować nie wcześniej jak za 10 dni od daty zmieszania. O datę mieszania będę pytał.
Butelka nr 6 jest do częstego wapowania podczas dojrzewania.

Data rozrobienia mieszanki 08/12/2012
Test butelki nr 6, przeprowadziłem na parowniku CS3, mierzona oporność 2,8 Ohm , zasilanie LTv.1 napięcie 3,8V. Do parownika nalewałem ok. 0,4ml płynu. Każdorazowo, po skończonym teście, CS3 rozbierałem i myłem.

Dzień 1
Delikatnie czuć bazę, charakterystyczny posmak kwaskowatości. Aromat bardzo delikatnie wyczuwalny.
Dzień 2
Z buteleczki jest już wyczuwalny zapach, zbliżony do karmelu. Podczas wapowania, wyczuwalny smak słodkiego tytoniu. Charakterystyczny posmak jaki daje aromat RY4 powoli staje się wyczuwalny ale jeszcze to nie to .
Dzień3
Posmak tytoniowy staje się bardziej słodki. Bardziej już jest wyczuwalny karmel, lecz nadal dominuje smak tytoniu.
Dzień 4
Wydaje mi się, że nastąpiła równowaga smaków, tytoń słodycz. Sam tytoniu jest delikatny i przeplata się z delikatnym smakiem palonego cukru. Podczas zaciągania czuć posmak popielniczkowy, zaraz za nim dociera fala delikatnej słodyczy. Po skończeniu chmurzenia w ustach pozostaje delikatny tytoniowy smaczek, zbliżony do analogowych papierosów.
Dzień 5
Nie wyczuwam już jakiejś różnicy w smaku porównując do dnia 4
Dzień 6-10
Wydaje mi się, że przegryzanie zakończyło się już. Do dziesiątego dnia nie byłem w stanie wykryć różnic. Dwa smaki, który były wyczuwalne od samego początku, tytoń i słodycz, jak dla mnie współgrają ze sobą. Podczas zaciągania wyczuwalny posmak popielniczki, delikatny i krótkotrwały. Podczas wypuszczania chmury, wyczuwalny słodki karmel. W pomieszczeniu (osoby nie palące, nie wapujące) wyczuwają zapach waty cukrowej.

Test próbek w buteleczkach od 1 do 5 przeprowadziłem na Peleon Bully 510/drip – atomizer, mierzona oporność grzałki 2,4 Ohm , zasilanie LTv.1 napięcie 3,6V. Jednego dnia próbowałem tylko z dwóch butelek . Odstęp czasowy ok. 8h. Po każdym teście atomizer był myty i suszony.

Butelka nr 1
Dominuje baza. Lekko kwaskowy posmak. Aromat delikatnie wyczuwalny
Butelka nr 2
Delikatny posmak popielniczki. Smak dość przyjemny zbliżony do analoga. Karmelkowy posmak daleko w tle.
Butelka 3
Karmelkowy posmak już bardzo dobrze wyczuwalny. Dominuje nadal posmak tytoniowo-popielniczkowy
Butelka 4
Występuje już równowaga smaków tytoń karmel. Popielniczkowy posmak nie jest już wyczuwalny. Dość długo w ustach utrzymuje się smak tytoniowy
Butelka 5
Nie wyczuwam różnicy między butelką nr 4. Po dłuższym wapowaniu, wyczuwam „może„ więcej słodyczy ale nie wiem czy to nie autosugestia, że w tej buteleczce jest więcej aromatu.

Z powyższych próbek najbardziej do gustu przypadł mi smak z butelki: 3 i 4

Cytuj:
nr.1 - 4 krople,
nr.2 - 6 kropli,
nr.3 - 8 kropli,
nr.4 - 10 kropli,
nr.5 - 12 kropli.


Co teraz należy zrobić? Załóżmy że najlepszą próbką jest nr. 4, ta z 10 kroplami na 10 ml. bazy.
Zawartość butelek 1, 2, 3 i 5 zlewamy w jedno. Mamy ok. 40 ml. bazy z 30 kroplami aromatu.
Dodajemy 10 kropel aromatu, czekamy trochę i mamy 40 ml. "swojego" płynu.


I thank you to Mr. Irek for the possibility of taking part in the test and for sending the base and the flavor to the „experiment”. I conducted the test on the tips below. I chose the base DNB 18 mg/ml to the test and RY4 flavor.
Please Begin the dosage of both flavors with 4 drops on 10 ml. boosting on 2 drops in every next bottle.
Bottle:
Nr 1 – 4 drops
Nr 2 – 6 drops
Nr 3 – 8 drops
Nr 4 – 10 drops
Nr 5 – 12 drops
Please dose 10 ml of a flavor to the bottle nr 6.
Should you have other proven proportions then you will make as you wish however, please boost the amount of the flavor in every next bottle.
Please safe first five bottles and try them no sooner than 10 days from a date of the mixing. I will be asking for a date of mixing.
Bottle nr 6 is for a often vaping during the period of steeping.

Date of mixing the miixture 08/12/2012
Test of the bottle nr 6 I conducted on the vaper CS3, measured resistance 2,8 Ohm, power LTv.1, voltage 3,8 V. I poured around 0,4 ml of liquid into the vaper. Every time after the finished test I took apart CS3 and washed.

Day 1
One can feel delicately the base, the characteristic after taste of the acidity. The flavor is very delicately felt.
Day 2
There is a taste felt from the bottle, approximate to the carmel. During the vaping one can feel a taste of a sweet tobacco. The characteristic after taste which gives the flavor RY4 becomes slowly felt but it’s not it yet.
Day 3
The tobacco after taste becomes more sweet. The carmel is more felt but still the taste of tobacco dominates.
Day 4
It seems to me that there is a balance between the tastes, tobacco – sweetness. The tobacco itself is delicate and interwine with a deliacte taste of burnt sugar. During smoking one can feel an ashtray after taste but afterwards reaches a wave of a delicate sweetness. After vaping remains in the mouth a delicate tobacco flavor comparable to the regular cigarettes.
Day 5
I don’t feel any difference in comparison to the day 4.
Day 6-10
I think that steeping is already finished. I wasn’t able to feel the difference until the 10th day. Two flavors which were felt from the very beginning, the tobacco and sweetnes combine with each other. During smoking one can feel an ashtray after taste, delicate and short lived. While breathing the cloud one can feel a sweet carmel. In the room people not smoking, nor vaping feel a taste of a cotton candy.
I conducted the test on the bottles from 1 to 5 on Peleon Bully 510/drip – atomizer, measured resistance of the heater 2,4 Ohm, power LTv.1, voltage 3,6 V. I only tried one day from two bottles. The gap was 8 hours. The atomizer was washed and cleaned after every test.
Bottle nr 1
The base dominates. There is a slightly sour after taste. The flavor is delicately felt.
Bottle nr 2
A delicate ashtray after taste. The taste is quite nice approximate to the regular cigarette. A carmel after taste far away in the backgroud.
Bottle nr 3
The carmel after taste is already very well felt. The after taste tobacco – ashtray still dominates.
Bottle nr 4
There is already a balance between the tastes tobacco – carmel. The ashtray after taste is no longer felt. The tobacco taste is maintained in the mouth long enough.
Bottle nr 5
I can’t feel the difference with the bottle nr 4. After a longer vaping I can „perhaps” feel more of sweetness but I don’t know if it isn’t an autosuggestion that in this bottle there is more flavor.

Of those samples I liked the most the taste from a bottle: 3 and 4.

Nr 1 – 4 drops
Nr 2 – 6 drops
Nr 3 – 8 drops
Nr 4 – 10 drops
Nr 5 – 12 drops

What one should do now? Supposing the best sample is nr 4, this one with 10 drops on a 10 ml base. The content of the bottles 1, 2, 3 and 5 we are pouring into one. We’ve got around 40 ml of the base with 30 drops of a flavor. We add 10 drops of the flavor and we are waiting a bit and we’ ve got 40 ml. of our own liquid.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 sty 2013, o 16:28 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Czas na podsumowanie.
Dziękuje wszystkim którzy odpowiedzieli na naszą prośbę i czynnie uczestniczyli w teście.
Wysłaliśmy 27 kompletów (bazy, aromaty, butelki), odpowiedziało 24 osoby.

Głównym celem jaki zamierzaliśmy osiągnąć ogłaszająć test było przekonanie wszystkich którzy samodzielnie mieszają swoje e-liquidy że jednym z obowiązkowych składników waszych płynów jest cierpliwość, a stosując się do sprawdzonych schematów nawet początkujący waper zrobi dobrą mieszankę.

Poprosiliśmy o wykonanie sześciu różnych mieszanek (stężeń) bo jestem przekonany że tylko w taki sposób można znaleźć swoje proporcje. Sprawdziło się.

Zadaliśmy 11 pytań celowo podzielonych na grupy.

1. Jak długo paliłeś/aś analogi? - odpowiedzieliście; od 36 lat do 4 lat.
2. Czy od czasu jak zaczełeś/aś wapować e-papierosa palisz również analogi? - odpowiedzieliście: tak i nie
3. Jak długo używasz e-papierosa? odpowiedzieliście: od 17 dni do 3,5 roku
Ta grupa pytań miała pokazać strukturę tesujących.
W tescie udział wzieli starzy papierosowi wyjadacze 36 lat i jeszcze nie całkiem "uwędzeni" - 4 lata.
Były osoby używające tylko e-papierosa, ale też i hybrydowcy.
Były "waperskie niemowlęta" 17 dni i doświadczeni - 3,5 roku.


4. Data rozrobienia mieszanki .......
5. Czy mieszanka dojrzewała 10 dni? .....
Te dwa pytania to taki zabieg socjotechniczny. Chodziło o zmuszenie was do przeczekania tych kilku dni, a przynajmniej napisania że wasze mieszanki odpowiednio długo leżakowały.

6. Czy wapowałeś/aś e-liquid z butelki dla niecierpliwych? .........
7. Czy zauważyłeś/aś zmianę smaku przez okres dojrzewania?......
8. Jeżeli tak, opisz wrażenia......
Tutaj postawiłem na szalę cały swój autorytet. Zależało mi na potwierdzeniu tego co wielokrotnie na różnych forach pisałem.
Potwierdziliście że smak zmienia się wraz z czasem dojrzewania. Wielokrotnie napisaliście że "młode" mieszanki są niedobre, z czasem zyskują na smaku.


9. Czy udało ci się zrobić e-liquid z którego jesteś zadowolony?.......
10. Czy warto było poczekać aż e-liquid dojrzeje?.......
11. Czy będziesz namawiał/a innych waperów do prawidłowego mieszania płynów? ........
Tutaj zamiast mojego komentarza wkleję klika waszych tekstów. Ja nic mądrzejszego nie wymyślę.

-Tak. Do prawidłowego mieszania, zachowania powtarzalnych warunków, dotrzymywania czasów, do akuratności w dozowaniu i zapisywaniu notatek i obserwacji, cierpliwości i PRZEDE WSZYSTKIM BEZPIECZEŃSTWA. Po własnych doświadczeniach będę miał argumenty dlaczego należy to robić właściwie.

- Już to robię

-zdecydowanie tak !!! moje poprzednie doświadczenie z tworzeniem własnego liqudiu nie było owocne - byłem bardzo niecierpliwy i zanim liqudiy przegryzły się z bazą lwiej części już nie było a smak był mało satysfakcjonujący. Tym razem, idąc za sugestiami Irq'a jestem na prawdę zadowolony z rezultatów i w przyszłości również zamierzam prowadzić swoje małe liquidowe laboratorium smaków.

- Choćby dlatego, że wcześniej zakrapiałem 10ml bazy około 20 kroplami i wapowałem po 24h. Teraz wiem, że wystarczy 6-8 kropel i dłuższy okres dojrzewania i mam tak samo aromatyczny płyn.

- To co było pierwszego dnia to nie było to co bym chciał wapować. Zastanawiam się czy tylko pierwsze dni mają wpływ na smak. Czy nie lepiej zostawić miksy jeszcze na dłużej. Podobno wino czym starsze tym lepsze.

Jest jeszcze wiele innych waszych komentarzy utrzymanych w podobnym stylu. Wszystkie wskazują na jedno:
PRAWIDŁOWO ZROBIONA MIESZANKA, NAWET Z NIESMAKUJĄCEGO WAM AROMATU, MOŻE BYĆ CAŁKIEM DOBRA, A NAPEWNO NIE WYLĄDUJE W KANALIZACJI


To było podsumowanie testu.
Teraz takie małe przesłanie do innych którzy mieszają lub będą mieszać:
PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE, ZAUFAJCIE LUDZIOM KTÓRZY W ŻADEN SPOSÓB NIE SĄ ZWIĄZANI Z NASZĄ FIRMĄ, ZASTOSUJCIE SIĘ DO ICH ZALECEŃ I OPINII. UCHRONICIE SWOJE PIENIĄDZE PRZED ZMARNOWANIEM.
ZROBICIE SAMI SWOJ WŁASNY DOBRY PŁYN.


Jeszcze raz dziękuje.
Pozdrawiam.
Irek.

It’s time for a recapitulation.
I thank you to everybody who answered to our request and took part in the test. We sent 27 sets (bases, flavors, bottles), 24 people answered.
The main purpose which we tried to aim announcing the test was the belief that everybody who are mixing their e-liquids themselves has one compulsory ingredient of your liquids which is the patience and obeying the proven schemes even a beginner vaper can make a good mixture.
We asked for making 6 different mixtures(concentrations) because I’m convinced that only in such a way one can find your own proportions. It came true.
We asked 11 questions divided on the groups on purpose.

1. How long were you smoking the regular cigarettes? You answered: from 36 to 4 years.
2. Do you smoke the regular cigarettes from the moment you began vapor ecigarettes? You answered: yes and no.
3. How long do you use the ecigarette? You answered: from 17 days to 3,5 years.
This group of question should have showed the structure of the tested. In the test took part old cigarette advocates - 36 years and the novices – 4 years. There were people using only an e-cigarette but also the hybrid users. There were „vaping toddlers” - 17 days and experienced – 3,5 years.

4. Date of mixing the mixture.
5. Did the mixture steep ten days?
Those two questions are a kind of a sociotechnic trick. It came down to make you to wait a couple of days and at least write that your mixtures were steeping long enough.

6. Did you vapor the e-liquid from a bottle for the impatients?
7. Did you notice a change in flavor during the period of steeping?
8. If yes could you describe your impressions.
Here I decided to have on a stake my authority. I wanted to confirm what I was writing many times on the different forums. You’ve confirmed that the taste is changing while steepping. You’ve written many times that „young” mixtures are bad and they gain on the taste after some time.

9. Did you manage to create an e-liquid with which you were pleased?
10. Was it rewarding to wait until the moment the e-liquid steeps?
11. Will you convince other vapers to a correct mixing of the liquids?
Here instead of my commentary I’ll paste some of your texts. Personally, I can’t figure out something wiser.

Yes. To the right mixing, keeping repetitious conditions, meeting the deadlines, precision in the dosage, writing down and observation, patience and ABOVE OTHERS SAFETY. With my experience I will have the arguments why one should do it properly.

I have been already doing it.

Definitely yes!!! My previuos experience with amking my own liquid were not successful – I was very impatient and before the liquids were stepped there was not a lion’s share of tchem and the taste was not satisfactory. This time following Irek’s suggestions I am really happy with the results and in the future I intend to carry out my liittle liquid’s laboratory of tastes.
Yes and it was as much why that I earlier dosed 10 ml of a base with 20 drops and I was vaping after 24 hours. Now I know that 6-8 drops and a longer period of steeping suffice and I have the same aromatic liquid.

What it was the first day it wasn’t something I would like to vape. I wonder if only the first days have impact on the taste. Isn’t better to leave the mixtures for a longer time? Apparently the wine is the older the better.
There are much more other your similar comments. They all point at one: rightly made a mixture even from a not tasty flavor can be quite good, and it won’t land in the canalisatiion for sure.

It was a recapitulation of the test.
Now a little message for those who are already mixing or will be mixing in the future:
Read carefuly, trust people who are not bond with our company, implement their tips and opinions you will save your money. You will make your own good liquid.
Thank you once again.
Greetings.
Irek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL