FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 19 mar 2024, o 10:52

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Am4A
PostNapisane: 14 lis 2016, o 01:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2016, o 00:32
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Witam.
Mam taki ... dylemat?
Przygotowałem próbki: VPG70/30 + Am4A w zalecanych dawkach 5, 10, 15, 20, 25 inakropli / 10ml.
Po 17-stu dniach leżakowania próba na Kayfunie Lite - ledwo wyczuwalna nutka słodyczy i lekki posmak mandarynek, natomiast w każdym przypadku dominującym smakiem jest igliwie i żywica.
Liquid zmieszał się idealnie, jest przezroczysty, barwa od lekko słomkowego do blado-pomarańczowego, zapach całkiem przyjemny - słodki, ciężki tytoń, trochę "chemiczny"
A tak bardziej szczegółowo:
5 - ledwie cokolwiek czuć
10 - świerkowe igiełki, ciut ciut słodyczy, ledwie wyczuwalny posmak mandarynki
15 - mocniejszy słodko-kwaśny, igliwie przechodzące w żywicę
20 - żywica zaczyna dominować, przytłacza inne
przy 25 inakroplach bardzo mocny smak żywiczny, lekko duszący ... posmak podobny do terpentyny.

Nie wiem co zrobiłem nie tak - czy próbki za krótko leżakowały, czy coś z proporcjami nie tak, co ewentualnie powinienem jeszcze zrobić ... ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Am4A
PostNapisane: 14 lis 2016, o 12:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2010, o 22:19
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
Może zmień setup?
Ja daję Am4A 2% i jest dobra już po 3. dniach. Generalnie im dłużej leży tym jest bardziej fajkowo-waniliowa, a mniej amforowa. Ale jak wiadomo, każdy ma inne kubki smakowe.

_________________
Pozdrawiam
Riccardo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Am4A
PostNapisane: 14 lis 2016, o 12:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2016, o 00:32
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Riccardo napisał(a):
Może zmień setup?
Ja daję Am4A 2% i jest dobra już po 3. dniach. Generalnie im dłużej leży tym jest bardziej fajkowo-waniliowa, a mniej amforowa. Ale jak wiadomo, każdy ma inne kubki smakowe.
Właśnie tej wanilii, wędzonych śliwek, czy innych podobnych smaków w ogóle ne czuję :evil: - być może moje kubki smakowe po 3 dekadach palenia zanikły *bezradny*
Choć w tym samym czasie mieszałem i próbowałem też liquid na aromacie BLEND by Inawera - wszystko jak najbardziej ok - gorzka czedkolada, wiśnia, lekka wanilia, tytoń przełamany migdałem

Wieczorkiem spróbuję ukręcić nowy setup i zdam relację.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Am4A
PostNapisane: 14 lis 2016, o 13:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
RadekM napisał(a):
Riccardo napisał(a):
Może zmień setup?
Ja daję Am4A 2% i jest dobra już po 3. dniach. Generalnie im dłużej leży tym jest bardziej fajkowo-waniliowa, a mniej amforowa. Ale jak wiadomo, każdy ma inne kubki smakowe.
Właśnie tej wanilii, wędzonych śliwek, czy innych podobnych smaków w ogóle ne czuję :evil: - być może moje kubki smakowe po 3 dekadach palenia zanikły *bezradny*
Choć w tym samym czasie mieszałem i próbowałem też liquid na aromacie BLEND by Inawera - wszystko jak najbardziej ok - gorzka czedkolada, wiśnia, lekka wanilia, tytoń przełamany migdałem

Wieczorkiem spróbuję ukręcić nowy setup i zdam relację.


Zapewne takze duzo zalezy od rodzaju bazy jaka uzyjesz - ja usilowalem nadrzucic nieco tytoniowosci stosujac baze Virginia (w kilku probach) - jakis czas bylo swietnie, ale po miesiacu lezakowania liquid zaczynal walic stechla mysza. Moze baza VPG 50/50 bylaby lepsza?

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Am4A
PostNapisane: 17 lis 2016, o 01:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 paź 2016, o 00:32
Posty: 5
Lokalizacja: Płock
Witam :)
RadekM napisał(a):
Wieczorkiem spróbuję ukręcić nowy setup i zdam relację.
Wieczorek trochę trwał, ale chyba wreszcie ogarnąłem...
Nie pomogło kręcenie nowych setupów, mycie, parzenie, odkażanie czy zamiany atomizerów, nie mogłem na razie użyć innej bazy, ponieważ miałem tylko VPG 70/30 (oczywiście nie omieszkam nabyć innych przy kolejnych zakupach), ale przypomniałem sobie, że przed mieszaniem Am4a ostrzegano mnie, że aromat jest pioruńsko stężony... no i dawkując 15 i więcej kropli / 10ml bazy - moje kubki smakowe zgłupiały. Zatem 5 i 10 wzmocniłem , natomiast 15, 20 i 25 - rozcieńczyłem.
Optymalny dla mnie smak - 13gtt/10ml - poza wcześniej wymienionymi, ujawniła się wreszcie delikatna tytoniowa wanilia. Tym razem szczęśliwa trzynastka :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Am4A
PostNapisane: 17 lis 2016, o 13:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2012, o 22:51
Posty: 447
Lokalizacja: "Tymczasowo" W-wa
Zgadza się. Przy tym aromacie kropla w tą czy kropla w tamtą na 10ml robi różnicę. Dlatego Am4-y zawsze robię więcej i aromat dawkuję procentowo - strzykawką.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL