FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 kwi 2024, o 00:09

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

BAZA VPG 70:30 OPINIE
1 0%  0%  [ 0 ]
2 0%  0%  [ 0 ]
3 0%  0%  [ 0 ]
4 0%  0%  [ 0 ]
5 0%  0%  [ 0 ]
6 0%  0%  [ 0 ]
7 0%  0%  [ 0 ]
8 4%  4%  [ 1 ]
9 0%  0%  [ 0 ]
10 13%  13%  [ 3 ]
11 30%  30%  [ 7 ]
12 52%  52%  [ 12 ]
Liczba głosów : 23
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lis 2014, o 16:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 18:52
Posty: 627
Lokalizacja: Podkarpacie
BAZA VPG 70:30

Testując samą bazę nie doszukałem się żadnych obcych/zbędnych posmaków ani zapachów. Nie wystąpiły także problemy z transportem na grzałkę bądź siorbaniem. Baza jest idealnie klarowna. Do chmurki nie można również mieć zastrzeżeń. Porównując bazę do "standardowej" VPG *inawera* ta nowa wydaje się być słodsza.
Mieszanki owocowe, tytoniowe oraz miętowe sporządzone na bazie 70:30 również wydają się być trochę słodsze.
Reasumując: Dobra baza do wszystkich rodzajów aromatów, choć tytoniowe wolę jednak sporządzać na Bazie VBT lub DNB ze względu na mniejszą słodkość i tytoniowy "pazurek".
Możemy wraz z Monią śmiało polecić nową bazę.

Ocena 11/12 punktów.

Ps. Idąc za ciosem można by spróbować stworzyć bazę VPG 50:50 bez dodatku wody...a może i bazy tytoniowe ;) Chociaż szczerze mówiąc jej dodatek nigdy mi nie przeszkadzał, ale spróbować można :)

BASE VPG 70: 30

Testing the base I didn’t find any strange/unwanted neither after tastes nor smells. I didn’t come across problems with a transport on the heater or slurping. Base is perfectly clear. You can’t also blame the cloud. Comparing the base to „standard” VPG then the new one seems to be sweeter. Fruitty, tobacco and mint blends prepared on 70:30 base seem also to be tad sweeter.
To sum up: a good base to all kinds of flavours however, I prefer to prepare tobacco flavours on VBT or DNB base because of their less sweetness and tobacco’s „spark”.
Together with Monia we can recommend you a new base.

Mark 11/12 points.

PS Following the idea one can try to create a VPG 50:50 base without water addition… and maybe and tobacco bases. Although frankly speaking its addition has never bothered me, but maybe worth a try.

_________________
http://www.naszkubula.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lis 2014, o 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 19:30
Posty: 130
Lokalizacja: Lublin
giena77 napisał(a):
BAZA VPG 70:30

Testując samą bazę nie doszukałem się żadnych obcych/zbędnych posmaków ani zapachów. Nie wystąpiły także problemy z transportem na grzałkę bądź siorbaniem. Baza jest idealnie klarowna. Do chmurki nie można również mieć zastrzeżeń. Porównując bazę do "standardowej" VPG *inawera* ta nowa wydaje się być słodsza.
Mieszanki owocowe, tytoniowe oraz miętowe sporządzone na bazie 70:30 również wydają się być trochę słodsze.
Reasumując: Dobra baza do wszystkich rodzajów aromatów, choć tytoniowe wolę jednak sporządzać na Bazie VBT lub DNB ze względu na mniejszą słodkość i tytoniowy "pazurek".
Możemy wraz z Monią śmiało polecić nową bazę.

Ocena 11/12 punktów.

Ps. Idąc za ciosem można by spróbować stworzyć bazę VPG 50:50 bez dodatku wody...a może i bazy tytoniowe ;) Chociaż szczerze mówiąc jej dodatek nigdy mi nie przeszkadzał, ale spróbować można :)


Stężenie 50/50 bez dodatku wody nie będzie się nadawała do palenia na atomizerach typu tank. Będzie za gęsta i zwierzak gwarantowany. Do dripu może i tak, ale walory smakowe gliceryny nie będą zadowalające ( to moja opinia )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, o 02:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
giena77 napisał(a):

Ps. Idąc za ciosem można by spróbować stworzyć bazę VPG 50:50 bez dodatku wody...a może i bazy tytoniowe ;) Chociaż szczerze mówiąc jej dodatek nigdy mi nie przeszkadzał, ale spróbować można :)


Też tak sądzę, że można by pomyśleć o takiej zbalansowanej bazie.
Mnie (zadufanemu w Uniwersalnej) to 'szczęścia' nie przysporzy, ale jest wielu bardziej wytrawnych zwolenników i smakoszy baz bezsmakowych,
a poza tym gęściejsza baza może się przydać w niektórych okolicznościach/warunkach sprzętowo-klimatycznych.

Natomiast bardzo bym był rad, gdyby spróbować wymacerować wspomnianą przez Ciebie tytoniową bazę smakową.
Podczas chmurzenia 'Pipek' pomyślałem o "Bazie Tytoniowej 4Pipe" *yahoo* - z udziałem absolutu/posmaku tytoniowego dominującego w tej kolekcji.



Padi napisał(a):
Stężenie 50/50 bez dodatku wody nie będzie się nadawała do palenia *dupazbita* :mrgreen: na atomizerach typu tank. Będzie za gęsta i zwierzak gwarantowany. Do dripu może i tak, ale walory smakowe gliceryny nie będą zadowalające ( to moja opinia )


Być może Twoje obawy są nieco na wyrost, choćby ze względu na prawdopodobnie nikłą dziś używalność/popularność tanków
(chyba, że nie o TYCH tankach mowa :D ), a poza tym niektórzy tworzą mieszanki z jeszcze większym udziałem VG i nie narzekają...
Posiadam spore doświadczenia z wielogodzinnym chmurzeniem na mrozie - gdzie z liku robi się 'śmietana' - i bobrzym futrem się nie opatulałem. :D

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, o 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
W lecie robilem dosc geste mieszanki baz.
Moja baza VPG Power Smoke po dolaniu gliceryny ma jej ok. 70%. Wody teoretycznie zostaje w tym skladzie niewiele (ok. 3-5%)?.
Transport byl latem doskonaly, ale rzeczywiscie przy spadku temperatury do 20°C odczulem drobne zmiany.
Wapuje jednak nadal i nie jest to uciazliwe. Mysle, ze baza 50/50 bylaby dobra.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, o 17:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 paź 2013, o 19:30
Posty: 130
Lokalizacja: Lublin
macbulwa napisał(a):
Mysle, ze baza 50/50 bylaby dobra.


Nie widzę problemu, aby takową na testy wykonać. Po za tym, sami możecie ją wykonać i podzielić się opiniami do jakiego stężenia gliceryny nie będzie problemu z transportem. Potrzebujecie tylko glikolu i gliceryny 99,5% (nie mylić z apteczną).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2014, o 17:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2013, o 03:04
Posty: 1089
Lokalizacja: France
Padi napisał(a):
macbulwa napisał(a):
Mysle, ze baza 50/50 bylaby dobra.


Nie widzę problemu, aby takową na testy wykonać. Po za tym, sami możecie ją wykonać i podzielić się opiniami do jakiego stężenia gliceryny nie będzie problemu z transportem. Potrzebujecie tylko glikolu i gliceryny 99,5% (nie mylić z apteczną).


@ Padi OK - zrobie w najbizszym czasie 50/50 i dam znac (moze dodam absolutu, ale na poczatek wapne nieco czystej bazy) :D

A wlasnie zainteresowanie taka baza bezwodna 50/50 budza pewne trudnosci w zaopatrzeniu - dla mnie glikol nadciaga jedynie z *inawera* a i gliceryne, ktorej ufam (uff, uff, uff :D ) mam z *inawera* . Obecnie mam jeszcze 1 butelke gliceryny *inawera* , ale pozniej bede uzywal gliceryny kupionej we Francji, do ktorej nie mam 100% zaufania (organoleptycznie jest b.dobra, ale na butelce nie napisano literalnie nic o skladzie i pochodzeniu).

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2014, o 12:18 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Baza idealnie przeźroczysta, bezzapachowa. Sama baza praktycznie bezsmakowa, w mieszankach sprawuje się idealnie. Niezbyt gęsta, żadnych problemów z transportem nie stwierdzono. Chmury zacne ;)
Dobra propozycja dla tych co narzekali na wodę w bazach.

Moja ocena:11/12

Base perfectly transparent, odourless. The base itself is almost tasteless, works out wonderfully in the blends. Not too thick, no problems with transport. Big clouds. Good proposition for those who complained on water in the bases.

My mark: 11/12

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 lis 2014, o 22:22 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
For me, this base is simply perfect :

- Perfectly clear.
- No taste at all
- Correctly fluid, not too thick
- 70:30 with no water is commonly used by vapers, nice vapor, congratulations Inawera :)

12/12

Dla mnie ta baza jest po prostu świetna:

- Doskonale przejrzysta
- Zupełnie brak smaku
- Doskonale płynna, nie za gęsta
- 70:30 bez wody jest zwykle używana przez waperów, dobra para,
Gratulacje dla Inawery

12/12


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lis 2014, o 15:35 
Offline

Dołączył(a): 19 sie 2013, o 16:21
Posty: 276
Chyba wszystko już zostało powiedziane. Mogę więc tylko powtórzyć - w samych superlatywach - o braku smaku, zapachu i przezroczystości. Nie wiem jak do mieszanek tytoniowych, ale do owocówek nadaje się znakomicie. Chmura świetna. Ogólnie super :)

Perhaps all has been already said. I can only repeat – highlighting its advantages – it’s tasteless, odourless and transparent. I don’t know how with the tobacco blends but with the fruitty flavours is perfectly suitable. Great cloud. Super in general.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 lis 2014, o 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2014, o 21:57
Posty: 108
Lokalizacja: Poznań
Baza VPG 70:30 faktycznie jest bardzo dobra, testowałem równocześnie na obydwóch bazach (VPG smoke i VPG 70:30) te same aromaty duetów owocowych i stwierdzam z pełną odpowiedzialnością że oddaje bardziej wyraźny smak liquidu a obfitości chmurce zarzucić nic nie można.
Daje jej 10/10 pkt

VPG 70:30 base is in fact very good. I was testing together on both bases (VPG smoke and VPG 70:30) the same flavours of fruitty duets and I can say with the full responsability that it reflects clearer liquid’s taste and the aboundance of the cloud can’t be blamed too.
I rate it with 10/10 points.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Bing [Bot]


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL