FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 28 mar 2024, o 14:47

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 cze 2014, o 17:42 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Polonia :D

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 cze 2014, o 18:39 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:17
Posty: 73
Lokalizacja: Lublin
ardbeg napisał(a):
Polonia :D


Gratuluje wygranej. Nie miałem jeszcze czasu prześledzić dokładnie wszystkich kolejek, narazie skupiam się na artykułach o batali Grudziadzko-Lubelskiej. Spojrzałem tylko na punktówki zawodników i zaczynam się zastanawiać czy to już jest ten moment kiedy Gniezno zaczyna odpuszczać lige...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2014, o 22:35 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:17
Posty: 73
Lokalizacja: Lublin
Jutro w Opolu połówka IMPu. W półfinale wystąpi Misiek i nasz wychowanek Daniel Jeleniewski.

Początek spotkania o 17.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/45561 ... -zapowiedz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2014, o 23:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Wyjazdowicz napisał(a):
Jutro w Opolu połówka IMPu. W półfinale wystąpi Misiek i nasz wychowanek Daniel Jeleniewski.

Początek spotkania o 17.

http://www.sportowefakty.pl/zuzel/45561 ... -zapowiedz


Kolanem mnie rwie ;) , więc niewykluczona przekładka terminu...

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sie 2014, o 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
Finał IMP: Pawlicki taranuje Zengotę, który cudem :shock: unika zgniecenia nogi i utrzymuje się na motocyklu...

Jak myślicie - czy brak reakcji sędziego był prawidłowy i dopiero gdyby zawodnik upadł - przerwałby bieg?
Cosik mi się to nie podoba...

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2014, o 17:31 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
elPetto napisał(a):
Finał IMP: Pawlicki taranuje Zengotę, który cudem :shock: unika zgniecenia nogi i utrzymuje się na motocyklu...

Jak myślicie - czy brak reakcji sędziego był prawidłowy i dopiero gdyby zawodnik upadł - przerwałby bieg?
Cosik mi się to nie podoba...


Piotrze musiałeś przegapić temat po naszej porażce z Łodzią.
Pod tym linkiem jest oryginalny tekst, pokolorowany, wytłuszczony.
http://www.inawera.com/forum/viewtopic.php?f=113&t=3280
Po meczu dowiedziałem się od zarządu że moja reakcja mogła klub kosztować bardzo dużą karę.
Misiek się cieszył że ktoś w końcu z mordą pojechał.
I jeszcze jedno.
W Lublinie było już sześć meczy.
Dwa razy byłem świadkiem jak sędzia przychodził i tłumaczył się Robertowi. Dwa razy.
Aż ciśnie się na usta "qrwa dlaczego dopiero po meczu?.
Wcześniejszymi decyzjami ktoś boi się komuś narazić.
Bagno.

Cytuj:
Przegraliśmy 34:56, to bardzo zły wynik.
Nieprawdą by było jak bym napisał że pan sędzia maczał palce w końcowym wyniku.
Łódź była lepsza.

Ale chcę się odnieść do części pracy sędziego Piotra Nowaka z Torunia.

Panie sędzio specjalnie dla pana zacytuje fragment relacji z barażowego meczu DPŚ w Bydgoszczy:

"Ten Szwed", czyli Kim Nilsson, w piętnastym wyścigu dnia ambitnie ścigał młodego Krcmara, który z kolei trzymał się za kołem wspomnianego już Troya Batchelora. W pewnym momencie na wyjściu z drugiego łuku reprezentant kraju Trzech Koron bardzo agresywnie wszedł przed Czecha i nie zostawił mu miejsca pod bandą choć był wyraźnie wolniejszy. Krcmar z kolei jechał po zewnętrznej i rozpędził się tak, że ledwo utrzymał się na motocyklu nie mając pola do manewru. Całe szczęście nic się nikomu nie stało, ale jadący w tym biegu jako "joker" Czech musiał zadowolić się tylko dwoma punktami, choć miał realną szansę na pełną pulę.

Po biegu doszło jednak do sytuacji precedensowej. Arbiter tego turnieju, Jim Lawrence, po obejrzeniu powtórek zdecydował się wykluczyć Szweda. Krcmar był bardzo zadowolony z podjętej decyzji, ponieważ często w żużlu podejmowany jest temat braku wykluczania agresywnie jeżdżących zawodników, którzy jednak nie powodują upadków swoich rywali. - W mojej opinii sędzia podjął bardzo dobrą decyzję, zachował się sprawiedliwie. Nigdy w swojej karierze nie spotkałem się z taką sytuacją żeby arbiter wykluczał żużlowca po wyścigu gdy nikt nie upadł, ale zdecydowanie powinno się to częściej zdarzać - powiedział Krcmar.


Pan panie sędzio zapewne myśląc że na mecz przyjechał właściciel firmy pogrzebowej to stwierdził pan, panie sędzio,że jego zawodnicy mogą jeździć "po trupach".
Nie panie Nowak!
Zachowanie Mariusza Puszakowskiego w 12 biegu kwalifikowało się nie tylko do wykluczenia go. To kwalifikowało się pod paragraf art. 86 Kodeksu Wykroczeń który mówi:

Art. 86. Spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

Ja rozumie że mecz na torze nie jest "ruchem drogowym", ale zasady poszanowania zdrowia lub życia innego zawodnika obowiązują.
Na drodze publicznej sprawę chamskiej jazdy załatwia kodeks, na mecz w Lublinie ktoś pana delegował, ba, nawet za to panu zapłacił, aby to pan pilnował bezpieczeństwa.
A pan co?
Nie widział pan chamskiego ataku M. Puszakowskiego na Miśka?
Czy samo stwierdzenie, w mojej obecności, że z pana punktu widzenia wyglądało to całkiem inaczej, wystarcza aby usprawiedliwić stwarzanie zagrożenie dla zdrowia lub życia zawodnika.
(Tym co tego nie oglądali chcę napisać; gdyby Robert nie zapanował by na motocyklem, gdyby się przewrócił, to po nim przejechało by dwóch innych zawodników.
Byli tuż za jego motorem.)
Widział to cały stadion. Widzieli kibice z Lublina, widzieli kibice z Łodzi, tylko z pan nie zauważył. A to pan jako jedyny na stadionie był po to aby takie rzeczy widzieć. Pan jedyny.
To co pan usłyszał ode mnie w parku maszyn to jest "najniższy wymiar kary", powinienem pana skląć, opluć a na pański samochód nasikać.
Dopuszczanie do tak skondensowanej "chamskiej" jazdy może być przyczyną nieszczęścia, tylko po co ja to pisze. Pan tego nie rozumie, bo nie wierzę że celowo przymykał pan na oko na taką jazdę.
Ponadto jak już poznał pan sponsora Roberta, to dobrze by było zapoznać się z jego resztą rodziny.
Podczas mojej nieobecności w parku maszyn, ale przy mojej córce powiedział pan do Roberta. To (ew. wykluczenie i ostrzeżenie dla Puszakowskiego) nic by nie dało, byliście gorsi.
To fakt. Wygrali lepsi. Ale to nie jest usprawiedliwienie dla pana (w tym momencie) tragicznej pracy.

Dla tych co nie widzieli motoru Roberta po 12 biegu, specjalnie opisze jak wyglądał:
- wyrwane sześć szprych z koła,
- pogięta!!!! zębatka,
- zerwany łańcuch,
- urwana stopka,
no i odpowiednio do sytuacji "zmotywowany" Misiek.

Edit:
- wyrwane sześć szprych z koła,
- pogięta!!!! zębatka,
- zerwany łańcuch,
- urwana stopka,
pan sędzia Piotr Nowak z Torunia w punktacji meczowej zapisał literką d - defekt motocykla. :lol: :lol: :lol:
Musiał się Misiek nadziać na Supermena w czapce niewidce.
Oglądałem wieczorem magazyn ekstraliga.
To co powiedział człowiek któremu w speedwayu już nikt nie może podskoczyć - Krzysztof Cegielski - jest być może jedną z niewielu jaskółek która zwiastuje wiosnę w toczonym już przez parcha kolesiostwa, niewypłacalności, nieodpowiedzialności sporcie żużlowym. Dotyczy to każdej z lig.


Jak tacy sędziowie jak pan Piotr Nowak z Torunia, będą pracować na polskich torach żużlowych w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Rzeszowie czy w innych miastach, to wcześniej lub później dojdzie do tragedii.

Podpisał:
Ireneusz Gęca - sponsor Roberta Miśkowiaka.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 sie 2014, o 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2013, o 23:59
Posty: 786
inawera napisał(a):

Piotrze musiałeś przegapić temat po naszej porażce z Łodzią.


Przegapiłem wpis żużlowy? :o No proszę cię.... :twisted:
Po prostu nie widziałem tego meczu, więc nie miałem o czym dyskutować - polegając na Waszych ciekawych i dramatycznych relacjach.

Niestety takich sytuacji jest sporo na zawodach i może wreszcie 'władze najwyższego szczebla' określiłyby jasno w przepisach, że sędzia ma obowiązek, a nie tylko prawo - uznać faul na torze - nie tylko w sytuacji, gdy są wyłamane dechy w bandach, czy na tor wyjeżdża karetka i to zarówno podczas trwania biegu, jak i po jego zakończeniu (np.po analizie video z wł.inicjatywy, lub na wniosek kier.drużyn)
W tym duchu - bezwzględnie powinni być wyczuleni/szkoleni sędziowie, a za przymykanie oka - wypad z 'budki'!

Przy okazji dodam inne moje marzenie (o czym mówię od lat...) - aby wprowadzić przepis umożliwiający 'neutralizację'/powtórkę biegu w pełnym składzie - gdy tak naprawdę trudno wskazać winowajcę przewinienia/upadku zawodnika, nie tylko na 1 łuku po starcie, ale na całej trasie gonitwy.
Nie są to przypadki częste, a jednak wielokrotnie decydujące o wyniku meczu/turnieju.



inawera napisał(a):
To co powiedział człowiek któremu w speedwayu już nikt nie może podskoczyć - Krzysztof Cegielski - jest być może jedną z niewielu jaskółek która zwiastuje wiosnę w toczonym już przez parcha kolesiostwa, niewypłacalności, nieodpowiedzialności sporcie żużlowym. Dotyczy to każdej z lig.


Jak tacy sędziowie jak pan Piotr Nowak z Torunia, będą pracować na polskich torach żużlowych w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Rzeszowie czy w innych miastach, to wcześniej lub później dojdzie do tragedii.



Tzn. co powiedział "Cegła"? To co wytłuściłem?

_________________
Obrazek
Charakterystyka Maceranta:
- okres sponsorowania Monopolu Tytoniowego: 28 lat, z nosem w chmurach: od 10.10.2010
- preferowane smaki: tytoniówki, ulub. przerywniki: deserowe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2014, o 09:32 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
elPetto napisał(a):
inawera napisał(a):

Piotrze musiałeś przegapić temat po naszej porażce z Łodzią.


Przegapiłem wpis żużlowy? :o No proszę cię.... :twisted:
Po prostu nie widziałem tego meczu, więc nie miałem o czym dyskutować - polegając na Waszych ciekawych i dramatycznych relacjach.

Niestety takich sytuacji jest sporo na zawodach i może wreszcie 'władze najwyższego szczebla' określiłyby jasno w przepisach, że sędzia ma obowiązek, a nie tylko prawo - uznać faul na torze - nie tylko w sytuacji, gdy są wyłamane dechy w bandach, czy na tor wyjeżdża karetka i to zarówno podczas trwania biegu, jak i po jego zakończeniu (np.po analizie video z wł.inicjatywy, lub na wniosek kier.drużyn)
W tym duchu - bezwzględnie powinni być wyczuleni/szkoleni sędziowie, a za przymykanie oka - wypad z 'budki'!

Przy okazji dodam inne moje marzenie (o czym mówię od lat...) - aby wprowadzić przepis umożliwiający 'neutralizację'/powtórkę biegu w pełnym składzie - gdy tak naprawdę trudno wskazać winowajcę przewinienia/upadku zawodnika, nie tylko na 1 łuku po starcie, ale na całej trasie gonitwy.
Nie są to przypadki częste, a jednak wielokrotnie decydujące o wyniku meczu/turnieju.



inawera napisał(a):
To co powiedział człowiek któremu w speedwayu już nikt nie może podskoczyć - Krzysztof Cegielski - jest być może jedną z niewielu jaskółek która zwiastuje wiosnę w toczonym już przez parcha kolesiostwa, niewypłacalności, nieodpowiedzialności sporcie żużlowym. Dotyczy to każdej z lig.


Jak tacy sędziowie jak pan Piotr Nowak z Torunia, będą pracować na polskich torach żużlowych w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Rzeszowie czy w innych miastach, to wcześniej lub później dojdzie do tragedii.



Tzn. co powiedział "Cegła"? To co wytłuściłem?



Cegielski mówił o licencjach nadzorowanych, o braku kasy u wielu zawodników, o przeroście formy nad treścią, to co wytłuściłeś to mój tekst.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 18:16 
Offline

Dołączył(a): 15 kwi 2014, o 19:17
Posty: 73
Lokalizacja: Lublin
http://orzel.lodz.pl/news/1387,Bedzie-rewolucja

Ciekawa sprawa ;)
Osobiście w to nie wierzę , wiadomo że Grudziądz ma ''plecy'' u wierchuszki.Z drugiej strony była by to mega sensacja !
W piśmie które wystosowało GKSŻ było wyraźne ostrzeżenie o tym że klub który podpisze umowę z Okoniem robi to tylko na swoją odpowiedzialność.

Swoją drogą, mówi się coś na ten temat w Grudziądzu P. Andrzeju ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2014, o 19:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012, o 14:59
Posty: 551
Wyjazdowicz napisał(a):
http://orzel.lodz.pl/news/1387,Bedzie-rewolucja

Ciekawa sprawa ;)
Osobiście w to nie wierzę , wiadomo że Grudziądz ma ''plecy'' u wierchuszki.Z drugiej strony była by to mega sensacja !
W piśmie które wystosowało GKSŻ było wyraźne ostrzeżenie o tym że klub który podpisze umowę z Okoniem robi to tylko na swoją odpowiedzialność.

Swoją drogą, mówi się coś na ten temat w Grudziądzu P. Andrzeju ?


Wiedzialem o tym troszke wczesniej niz datowany artykul na Orle, ale ......... w kazdym razie Skrzydłowi nie po drodze z Fialkiem od dluzszego czasu wiec roznie to moze byc.
Zreszta jak wiesz ja juz w tym "nie siedze" z dwie dekady a moze lepiej !!!
Nic sie nie mowi w Grudziadzu bo po co ? Niech ludzie lepiej siedza w niewiedzy. A kto wie to wie ze cos sie kroi.
Ta dyscyplina niestety juz nie funkcjonuje na zdrowych sportowych zasadach tylko komercja , znajomosci , kto da wiecej ten ma lepiej.
Smutne ale prawdziwe i gdzie ten biedny Grudziadz sie pakuje do Ekstraklasy z czym do ludu ?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL