FORUM INAWERA

INAWERA , E-PALENIA NOWA ERA
Teraz jest 27 kwi 2024, o 19:19

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lut 2013, o 22:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:54
Posty: 269
Lokalizacja: Radom
Witam
No więc dziś nadszedł dzień 7-8 dojrzewania przygotowanych próbek do testów. Jeżeli w moich odczuciach coś się zmieni w kolejnym tygodniu, dodam uwagi do postu. Pierwsze próby przeprowadziłem po ok 72 godzinach, jednak niektóre z próbek okazały się za mało stężone i trzeba było wnieść poprawki. Poniżej przedstawiam wyniki testów.
Testy przeprowadziłem na Bully Drip Atomizer i Vision Eternity na różnych napięciach. Po każdym smaku atomizery były dokładnie wymyte.

DE LUXE
baza VPG 12mg 1kr/1ml. Stężenie jak najbardziej wystarczające. Bardzo dobrze dobrana kompozycja. Któryś ze składników aromatu przypomina mi aromat US Red Mix. Mieszanka pozostawia oprócz gorzkiej czekolady, bardzo delikatny posmak wanilii. Jest też wyczuwalna kwaskowatość tytoniu, która nie pozwala nam się nim zamulić. Kop jak najbardziej w porządku, chmurka obfita, bez ciężkich, brzydkich zapachów. Ogólnie bardzo delikatny, nie nachalny, subtelny smaczek nadający się do ciągłej inhalacji. Moja ocena 7/10.

7 VOLVES
baza VPG 12mg 2kr/1ml. Stężenie 1kr/1ml okazało się za małe, zwiększyłem więc dawkę dwukrotnie. Tu bardzo delikatny, stonowany smak tytoniu z domieszką orzecha arachidowego. W smaku łagodny i jednocześnie aromatyczny. W czymś odrobinę przypomina opisanego poniżej 555. W tle wyczuwam też bardzo delikatną nutkę czekolady, lub czegoś podobnego. Mieszanka przyjemnie gryzie w gardło, chmurka w porządku, nie drażniąca otoczenia. Do ciągłego wapowania. Moja ocena 7,5/10.

FRENCH PIPE
baza VPG 12mg 1kr/1ml. Bardzo skoncentrowany aromat. Zdecydowanie spodoba się miłośnikom smaków i zapachów kilkudniowych skarpet. Budzi podobne odczucia co gotowe liquidy o tej nazwie. Słodki, tytoniowy mix, z nutą jakiegoś piernika, trochę nachalny, bardzo odważny smak i nie da się ukryć....zapach. Byłby całkiem fajnym smakiem jako przerywnik, gdyby nie zapach chmurki nie akceptowalny, przeze mnie, a jeszcze bardziej przez żonę. Nie aż tak śmierdzący jak gotowce, ale mimo wszystko....dla mnie śmierdzący. Kop niesamowity, chmura w porządku. Na pewno znajdą się chętni na to cudo. Moja ocena 4/10.

FLUE CURED TABACCO
baza VPG 12mg 2kr/1ml. Tu również musiałem zwiększyć stężenie do 2kr. Mimo dużego stężenia bardzo przyjemny i delikatny smak bardzo dobrego tytoniu. Gdzieś w tle smaku i zapachu wyczuwam słodką delikatną kawę. Bardzo smaczny, na pewno będzie on gościł w moich mieszankach. Chmurka i kop w porządku. Moja ocena 7/10.

AMPHORA FULL AROMA - INAWERA BLEND
baza VPG 12mg 1kr/1ml. Bardzo przyjemna mieszanka tytoni z nutą gorzkiej czekolady. W tle czuć jeszcze jakby wanilie i jakieś owoce, ale ledwo wyczuwalne. Nie potrafię określić jakie. Bardzo dobrze dobrana składanka, o bardzo zdecydowanym smaku do codziennego wapowania. Tytoń fajkowy, kubańskie cygaro, trochę słodyczy.
Paliłem kilka tytoni fajkowych, nigdy natomiast nie raczyłem skosztować tytoniu, który podobno pachnie pewexem. Dlatego też nie będę próbował porównywać tych smaków, pozostawię tą przyjemność innym. Niewątpliwie jest to bardzo fajny aromacik dla fanów tytoniówek. Pozostawia bardzo przyjemny ciepły, ciekawy zapach. Moja ocena 7,5/10.

555
baza VPG 12mg 2kr/1ml. Aromat o dosyć słabym stężeniu, ale po podwojeniu dawki okazał się dla mnie hitem tej edycji testów:) Naprawdę idealna mieszanka i myślę że sukces w drodze do samodzielnego stworzenia własnego bimberku 555. Kiedyś przetestuję na różnych bazach, może będzie jeszcze lepiej. Wyraźny posmak prażonych orzechów arachidowych które nieśmiało wysuwają się na pierwszy plan. Do tego bardzo wyraźnie, nie dająca za wygraną nuta tytoniowa. Efekt skarpetkowy nie jest tu tak wyraźny jak w przypadku gotowych produktów 555, co pewnie jednych zmartwi, a innych ucieszy.
Moją mieszankę próbował kolega, który od roku wapuje tylko i wyłącznie 555 różnej maści. Stwierdził na szybko, że smaki w co najmniej 70% się pokrywają z gotowcami i że będzie to jego ulubiony aromat. Musi coś w tym być. Mnie osobiście też bardzo smakuje, dodałbym jedynie więcej nuty tytoniowej i nadał trochę słodkości. Aromat z pewnością znajdzie amatorów, jest wielu mieszaczy szukających smaku 555. Dla mnie 10ml VPG + 20kr aromatu, tydzień w szufladzie i pełna satysfakcja. Chmura obfita, kop też w porządku. Moja ocena 8,5/10.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2013, o 00:33 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2010, o 14:08
Posty: 531
Lokalizacja: Małopolska
Test wykonany na atomizerach 510 do dripu, w wersji długo dystansowej wapowane na liquinatorze, zasilanie 3,6 V
Ocena w skali 0-10.

FLUE CURED TOBACCO
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml

Przyjemny, aromatyzowany smak tytoniowy z lekką pobudzającą goryczką.
W słabym stężeniu zbyt subtelny jak dla mnie, ale w większej dawce już jest OK,
lekko podszczypuje w język, uwydatniają się też w tle dodatkowe ulotne aromaty
jak palona kawa i lekki posmak korzenny.
Aromat nie nużący, do wapowania na co dzień.
Moja ocena: 6,5/10

DE LUXE
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml

Subtelny aromat tytoniowy z lekko wynurzającą się z tła słodyczą kawowo-czekoladową.
Słodycz nie przesadzona, przyjemna. W wyższym stężeniu aromat jednak trochę nużący
dla mnie i raczej do wapowania jako przerywnik, aczkolwiek może dać się polubić.
Dla mnie przeciętny.
Moja ocena: 4/10

FRENCH PIPE
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml

Szorstki, tytoniowy aromat z tzw. posmakiem „skarpetkowym”.
Z oddali wyczuwalna nuta korzenna miło kojąca zmysły.
Przy mocniejszym stężeniu da się wyczuć ulotny posmak orzeszków.
Aromat nie nużący, do wapowania non stop, oczywiście dla tych którzy lubią tego typu „pachnące” atrakcje :) .
Moja ocena: 6,5/10

7 VOLVES
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml, 9kr/5ml

Delikatny, stonowany aromat tytoniowy z lekko wyczuwalnym, ulotnym posmakiem kawy.
W tle coś w smaku orzecha włoskiego jednak wyczuwalne dopiero w wyższym stężeniu.
Aromat przyjemny, nie nużący bez specjalnych „udziwnień”, do co dzienniego wapowania.
Moja ocena: 7/10

555 TYPE
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml

Klasyczny, dobry aromat spod znaku trzech piątek.
Stonowany, aromatyzowany tytoń z posmakiem solonych orzeszków w dobrze dobranych proporcjach.
Dla mnie dobry. Jak najbardziej do codziennego wapowania.
Moja ocena: 9/10

INAWERA BLEND / AMPHORA FULL AROMA
Próbki: 3kr/5ml, 6kr/5ml

Aromatyczny, słodki jednak z wyczuwalną goryczką smak orientalnego tytoniu.
Coś jakby mieszanka Virginii z nutą Burleya.
W tle ulotny, bardzo słabo wyczuwalny posmak owocowy, jak dla mnie zbyt słabo.
Po tym aromacie spodziewałem się wiele, jakieś wspomnienia z czasów fajkowych powróciły ale albo już pamięć nie ta,
albo jednak czegoś jeszcze brakuje do tego na co wskazuje nazwa aromatu :roll: .
Może nie wiele ale jednak. Bardziej wyczuwalny lekki posmak owocowy? Odrobina wisienki?
A może trzeba odpalić fajkę i przypomnieć sobie jak amphora smakuje? :mrgreen:
Dla mnie już jest podstawa a zawsze coś do mieszanki mogę sobie dorzucić.
Moja ocena: 7,5/10

_________________
Obrazek
Sklep VAPER-SHOP
Muzeum Elektronicznych Papierosów


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2013, o 20:52 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Opinia mareckimt:


Obrazek

Za pierwszym podejściem nie udało się skomponować aromatu który byłby zaakceptowany przez testerów i mógłby z godnościa nazywać się Amphora Full Aroma. Jednakże szkoda zmarnować dobry aromat, dlatego też trochę samolubnie nazwaliśmy go INAWERA BLEND.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2013, o 12:36 
Offline
Moderator
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lis 2012, o 11:48
Posty: 909
Lokalizacja: Bydgoszcz
Coś się dzieje. 12-27 kropli na 10 ml to dla Mareckiego stężenia niespotykane. Albo miał katar, w co nie wierzę, bo odpuściłby test, albo ta seria aromatów naprawdę jest mniej skoncentrowana. Niepokojące jest to w zestawieniu ze znanym faktem - Marecki nie jest zwolennikiem intensywnego aromatyzowania. Ja lubię nieco więcej. Nie jest dobrze, będę musiał 1 ml aromatu na 10 ml bazy dolewać.

_________________
Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 mar 2013, o 16:25 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 19:10
Posty: 48
Apologies if this took a while, but I had a very busy work schedule going on. At least, this gave the juices ample time to steep :)

Setup was as with the previous tests:

Inawera VPG 18,
306 Atomizer on Joyetech Twist Battery
Flavour concentration around 3-4%

Inawera Blend / Amphora

After steeping, this juice turns a very light amber. Smelling the juice itself, it presents pretty neutral, maybe with a small hint of vanilla.
The vape is pleasant, with a lot of vanilla and - I can't really pinpoint other flavours. Something nice for an e-pipe perhaps. The original Amphora pipe blend is laden with vanilla as well, and this comes across featuring its mildness and vanilla. It's not too sweet.

Verdict: A bit of a disappointment as the name suggest a more complex composition.
Rating: a solid C+ (as it's not unpleasant, but utterly indistinctive)

French Pipe

Quite the opposite to the unassuming Amphora. While the slightly pink coloration of the liquid already suggests a presence of vanilla, this is a more full bodied vape than the Amphora. While I usually don't care for the floral notes in a tobacco vape, this blend includes this in a quite balanced fashion. Slightly chocolatey undertones, but without the usual cheesiness that these flavours are usually prone to. Pretty complex with the cocoa, vanilla and cavendish tobacco on the inhale, and a slight floral note on the exhale, - I could imagine loading up a carto for my ePipe and enjoying this with a nice glass of Scotch.

Verdict: This flavour has convinced me - despite it containing many components I normally don't care about on their own. However in combination, this is a well-balanced blend providing a full-bodied vape.
Rating: B

555

This one is interesting. I remember the aroma bottle to nearly overpoweringly smell of nut. However, after a pretty long steep (2 weeks+) of the made-up e-liquid, the juice is still crystal clear and the nuttiness has turned into a subtle note. Apart from the nut (which is of course a main component of any 555) there are also some more subtle notes of vanilla and a very very mild tobacco flavour. This is already good on its own, however it hits the spot for me if you make it up with Dirty Neutral Base to enhance the tobacco characteristics.

Verdict: As far as 555s go - and I like them in general - this is pretty spot on. The nuttiness does not taste artificial and any floral notes are thankfully completely absent.
Rating: A (when combined with Dirty Neutral Base) - my favourite in this group

Flue Cured Tobacco

This e-liquid turned ever so slightly yellow on maturing.

Verdict: A bit "grassy", so it's not my thing. However, I can see this appealing to quite a few people who are looking for something in the cigarette-like category. May benefit from DNB but did not try this. Completely sans any sweetness, which underscores this categorisation.
Rating: C (to me, but I can see other people ranking this far higher)

Deluxe

The liquid again is pretty clear after steeping. It has a slightly sweet, mellow honey scent to it when taking the nose to the bottle. The vape goes a little bit in the direction of Arabic tobacco, showing some cocoa notes on the exhale and very little sweetness

Verdict: This is a solid vape experience, it does not have any unpleasant notes in it. Would suit well as an all-day vape as it is quite subtle and the aftertaste does not linger very long as with some other liquids.

Rating: B

Septwolves

Septwolves turned out as a clear liquid, with references to the 555, but in a milder manner. The tobacco pairs with some hints of nuts and popcorn (some very nice roasted aromas in the background).

Verdict: Very pleasant, very unobstrusive, my second favourite after the 555 from this round up.

Rating: A- (to place it just behind the 555)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2013, o 19:10 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Mareckimt napisał(a):
ardbeg napisał(a):
Albo miał katar, w co nie wierzę, bo odpuściłby test, albo ta seria aromatów naprawdę jest mniej skoncentrowana...

Prawidłowe wnioski wyciągnąłeś :mrgreen: Kataru nie miewam od lat chyba, a jeśli miałbym, to test na potem ;)
Słabiutkie, cieniutkie te aromaty. Co wcale nie znaczy, że smakowo złe, bo inaczej tak wysokich not by nie miały. Jednak tak duże stężenie aromatu powoduje, że liquid staje się duszący, pojawia się mało przyjemne odczucie podczas zaciągania. Owszem, lubię delikatne liquidy i takie tym razem zrobiłem, ale ilość aromatu przerażająca.
Irku, nie tylko Amphorę powinno laboratorium poprawić, ale wrócić do stężeń pozostałych.
Taka mała sugestia wybrednego wapera :)


Już wszystko jasne. Te próbki zlecono do wykonania innej laborantce, a wy to na własnych językach wyczuliście. Poprawionych próbek do testów nie będzie, aromaty już się robią ale stężenia będą inne niż w testowanych próbkach:
- 555 x 3,
- 7 Volves x 1,5,
- De Luxe - niezmieniamy
- Flue Cured x 1,5
- French Pipe - nie zmieniamy
- (Amphora ?) x 2. Aromatu tego nie będziemy sprzedawali jako Amphora - szkoda zmarnować dobry aromat. Zdecydowaliśmy nazwać nowy aromat Inawera Blend.
Amphora "poszła" do poprawy. Poprosiłem więcej nutek tytoniowych z domieszką śłiwki i co nieco wiśni.
Jak dojedzie wyślę do wszystkich co testowali "Amphorę"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 mar 2013, o 20:06 
Offline

Dołączył(a): 1 sie 2012, o 20:24
Posty: 330
Lokalizacja: France
Hello guys, I am back to home after 2 weeks of professional travels, I tested the new flavors in my hotel room :)

Thanks to Irek for the testing opportunity, really appreciated.

Same usual vaping configuration for me and my wife :

Vamo variable wattage mod and Kanger T2 1,8 ohms clearomizer, usually set to 8-9 watts.

- For me, Eliquid 75% PG and 25% VG ( inawera VG, inawera PG and Ecobaza 38mg mix ), for her, Eliquid 50%PG and 50% VG ( inawera VG biobaza and inawera PG mix ).
- 4-5% flavor mix ( 3 drops for 2ml ), more than two weeks of stepping :D
- 20 mg nicotine in my case and 18 mg for my wife.

I just saw the flavors will be more concentrated, except for De Luxe and French Pipe, I totally agree, like Ardberg, I was wondering what happened to my taste, the flavors were goods but not enough powerful for me ( but I must admit like strong flavors ).

INAWERA BLEND / AMPHORA

Must wait for the new version, very good taste but too soft in my humble opinion and not so " full ". Very pleasant aroma, like a mix of differents tobaccos, with a light vanilla and maybe red fruits after taste, pleasant for all day vape.
8/10

DE LUXE

I felt the little " maggi spice " on this one, this taste comes regularly in inawera flavors, I don't really like it. Except that, that was good tobacco aroma, with cocoa and vanilla scents. Good concentration for this one.
6/10

FRENCH PIPE

Just waouh :shock: , simply delicious ( and no that's not because I am french guys ;) ), tabacco, cocoa, vanilla, peanuts and a soft biscuit after taste. I think they will be big fans for this one and I hope you will sell a lot of it. I'll buy for sure !
9/10

555

Can't wait for the x3 concentrated version. It has a very light flavor but really promising. I can feel the roasted nut and gingerbread in it and I appreciate a lot , sounds very promising. I really like 555 and hope to have a really good inawera flavor version :mrgreen:
8/10

7 VOLVES

A simple and good all day vape flavor, I founded florals flavors in it and also nut and coffee. Not surprising but simply good and efficient. Personnally I like to be surprised but that's not everyone case. Perfect for chain vape without questions. It will improve at higher concentration.
7/10

FLUE CURED TOBACCO

I like nearly cigarette taste. Flue cured tobacco is perfect for that, it suprised me and will be even better at higher concentration, perfect ! A nice blong cigarette taste, with perhaps a little bit of coffee after taste. Ideal at night, watching a good movie. I'll be a regular user on this one.
8,5/10

Conclusion :

A very good work.
This batch of flavors was really impressive, excepted De Luxe, me and my wife agreed ( that's rare ) on all the flavors and theu were all pleasants to vape, each one different but all goods.
The higher concentration will improve them as the new amphora recipe.

That was a real pleasure do do this tests, thank you very much for the opportunity Irek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 mar 2013, o 23:10 
Offline

Dołączył(a): 26 sty 2011, o 18:10
Posty: 25
Lokalizacja: Kraśnik
Kochani. Dobrze, ze napisaliście swoje opinie dotyczące tych aromatów. Ja sobie z nimi nie porodziłem.
Testy zaczynałem tak jak zwykle 1kr/3ml.
Zakraplałem coraz więcej i więcej. 3ml szybko zeszło a ja wciąż smaku nie czułem.
Rozmieszałem 10ml bazy z tymi aromatami. Odczekałem i znów lipa. Myślę sobie, że smak zatraciłem. Jakieś choróbsko mnie bierze czy co. Ale nie, inne aromaty wyczuwałem normalnie.
To najgorsze aromaty jakie miałem w swoich płucach w dotychczasowej mojej karierze z ep.
Amphora to jakaś pomyłka, jedynie French pipe jakoś dawało się chmurzyć.
Irek. Przepraszam, ale ćwiartka aromatu na 10 ml bazy to ja tak nie potrafię. Wybacz.

_________________
7.07.2009
Moje opisy aromatów są czysto subiektywne. ;-)
Próby robiłem na atomizerach typu T oraz na kartomizerach CE2, "Atomizer bezmostkowy do dripu"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2013, o 12:02 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
jaceka napisał(a):
Kochani. Dobrze, ze napisaliście swoje opinie dotyczące tych aromatów. Ja sobie z nimi nie porodziłem.
Testy zaczynałem tak jak zwykle 1kr/3ml.
Zakraplałem coraz więcej i więcej. 3ml szybko zeszło a ja wciąż smaku nie czułem.
Rozmieszałem 10ml bazy z tymi aromatami. Odczekałem i znów lipa. Myślę sobie, że smak zatraciłem. Jakieś choróbsko mnie bierze czy co. Ale nie, inne aromaty wyczuwałem normalnie.
To najgorsze aromaty jakie miałem w swoich płucach w dotychczasowej mojej karierze z ep.
Amphora to jakaś pomyłka, jedynie French pipe jakoś dawało się chmurzyć.
Irek. Przepraszam, ale ćwiartka aromatu na 10 ml bazy to ja tak nie potrafię. Wybacz.


Jacku a co mam ci wybaczyć? Piszesz prawdę. Ja już pisałem o tym powyżej. Teraz zacytuje:

Już wszystko jasne. Te próbki zlecono do wykonania innej laborantce, a wy to na własnych językach wyczuliście. Poprawionych próbek do testów nie będzie, aromaty już się robią ale stężenia będą inne niż w testowanych próbkach:
- 555 x 3,
- 7 Volves x 1,5,
- De Luxe - niezmieniamy
- Flue Cured x 1,5
- French Pipe - nie zmieniamy
- (Amphora ?) x 2. Aromatu tego nie będziemy sprzedawali jako Amphora - szkoda zmarnować dobry aromat.
Amphora "poszła" do poprawy. Poprosiłem więcej nutek tytoniowych z domieszką śłiwki i co nieco wiśni.
Jak dojedzie wyślę do wszystkich co testowali "Amphorę"


Kolejne kopie będzie robiła ta laborantka która robiła to dotychczas.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 mar 2013, o 12:12 
Offline
Administrator
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 maja 2010, o 22:22
Posty: 1870
Kilka słów o aromacie "amphora" który testowaliście.
Wszyscy oczekiwaliście czego innego. Nie możemy zbagatelizować sobie waszych opinii (mamy już wszystkie) i nie będziemy tego sprzedawali jako "Aphora Full Aroma". Aromat ma być poprawiony.
Ale pisaliście że jest to ciekawy aromat. Więc podjeliśmy decyzje że ten aromat będziemy sprzedawali - robi się dwukrotnie bardziej stężony - Z pewnych powodów chciałem go nazwać "fajka Jacka" - "jack pipe". Ale po wpisaniu tego wyrażenia w google szybko zmieniłem zdanie.
Nazwiemy go tak samolubnie "Inawera Blend"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Zidentyfikowani użytkownicy: Brak zidentyfikowanych użytkowników


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL